WHITE DESERT – LUXUSNÍ KEMP NA ANTARKTIDĚ PO OHROMUJÍCÍ REKONSTRUKCI

WHITE DESERT – LUXUSNÍ KEMP NA ANTARKTIDĚ PO OHROMUJÍCÍ REKONSTRUKCI 1

Bílá pokrývka sněhu a ledovců na Antarktidě táhne tak daleko, jak je možné pouhým okem dohlédnout. Přesto je zde možné obdivovat tučňáka císařského. Ten však není jediným tvorem, který se zde utábořil. Po absolvování vyčerpávajícího lyžařského výletu se jednou Patrick Woodhead odhodlal k vytvoření jediného luxusního kempu v této oblasti. Pracoval na něm se svou manželkou Robyn a pojmenoval ho White Desert.

Jde o jediný kemp svého druhu na tomto kontinentu, přičemž nedávno prošel rekonstrukcí. Stalo se tak při příležitosti jeho 10. výročí. Klenuté obydlí ve formě iglú jsou vyrobeny ze skleněného vlákna a poskytují hostům možnost přechodného bydlení. Všechny ubytovací jednotky jsou vytápěny a disponují vlastní koupelnou. V kempu se po novém nachází velký jídelní stůl z dubového dřeva, obklopený kožešinovými židlemi. Kromě toho byla v rámci nemovitosti přistavena další  místnost s knihovnou a barem.

Během svého pobytu se mohou dobrodruzi zapojit do slaňování ledovcové trhliny, horolezectví, nebo prozkoumat bludiště ledových jeskyní. Jižní pól je dostupný čtyřikrát ročně v průběhu měsíců listopad a prosinec. Skupina 12-ti dobrodruhů ho může dosáhnout v rámci 8-denního výletu. Mezi hlavní zážitky patří pozorování nově vylíhnutých tučňáků, poznávání jižního pólu a návštěva stanice Spojených států amerických.

Pro příležitosti 10. výročí svého vzniku se kemp White Desert spojil s výrobcem hodinek Bremont. Na svět přišla exkluzivní edice luxusních hodinek s motivem jižního pólu. K dispozici budou pouze pro ty, kteří tuto oblast skutečně navštíví. Budou vybavené mapou Antarktidy a vyrytým datem návštěvy jižního pólu.