KTEŘÍ MUŽI JSOU MÉNĚ OHROŽENÍ RAKOVINY PROSTATY?

KTEŘÍ MUŽI JSOU MÉNĚ OHROŽENÍ RAKOVINY PROSTATY? 1

Onkologové z celého světa tvrdí, že pravidelná a velmi častá masturbace snižuje riziko rakoviny prostaty. Muži onanujíci po čtyřicítce denně jsou ohroženi zhoubným nádorem prostaty o třetinu méně.

Vědci z Oxfordu ale přišli s tím, že partnerský sex riziko zvyšuje. U panice středního věku je totiž riziko rakoviny prostaty o 47 procent nižší. Podle onkologů z Oxfordské univerzity rakovinou prostaty onemocní jeden z osmi britských mužů, kteří ztratili panictví a jsou pohlavně aktivní, ale pouze každý šestnáctý panic ve věku 40 až 69 let.

Autoři ale nezkoumali, co může být příčinou tohoto vztahu. Tedy proč panicové onemocní rakovinou prostaty méně často. Pravděpodobně v tom hrají roli infekce, kterým musí čelit souložící muži, a je také možné, že panicové se vyhnuli v životě sexu proto, že mají sníženou hladinu testosteronu, který riziko rakoviny také zvyšuje.

Vědci z Harvardovy univerzity tvrdí, že riziko rakoviny prostaty výrazně snižují sport a masturbace. Kromě intenzivního pravidelného cvičení pánům tedy prospívá pravidelná sexuální aktivita. Muži by podle harvardské studie měly provádět sexuální aktivity končící orgasmem a ejakulací alespoň pětkrát týdně. Po padesátce trpí rakovinou prostaty o polovinu méně než ti muži, kteří si užívají sexuální radovánky jednou týdně nebo ještě méně často.