LaFerrari vydraženo za 7 000 000 dolarů – peníze poputují na charitu

LaFerrari vydraženo za 7 000 000 dolarů - peníze poputují na charitu 1

Ferrari vydraženo prostřednictvím aukčního domu RM Sotheby svůj nejnovější super-sport LaFerrari. Peníze však zůstanou v Itálii a použijí se na obnovu zemětřesením postižené oblasti ve vnitrozemí.

Ze supersportovního automobilu LaFerrari mělo vyrobit pouze 499 kusů, ale automobilka stihla vyrobit ještě jeden model. Ten věnovala své zemi jako dárek. Hybridní super car disponuje motorem o výkonu 949 koňských sil a z nuly na sto zrychluje za méně než 3 sekundy. LaFerrari dosahuje maximální rychlosti 350 km/h. Dostat se k takovému skvostu je velmi obtížné, protože kupující musí kromě věrnosti ke značce splňovat několik dalších kritérií (například slib, že sporťák po dobu nejméně 18 měsíců nikomu jinému neprodají). Aukce jsou proto výbornou příležitostí ke koupi nových modelů.

Zemětřesení, které zasáhlo střední Itálie tento rok, zničilo životy tisíců lidí. Rob Myers, výkonný ředitel a předseda RM Sotheby řekl, že peníze získané z prodeje LaFerrari nemohly být využity lépe. Aukce se stala okamžitě historickou událostí a štědrost automobilky Ferrari SpA změnila životy v oblastech nejvíce postižených přírodní katastrofou. Aukce se uskutečnila 3. prosince na Floridě. Hodnota LaFerrari se v současné době pohybuje na úrovni 2,38 milionů eur.