Tesla Roadster: nejrychlejší sériové auto současnosti s dojezdem 100 km na jedno nabití

Tesla Roadster: nejrychlejší sériové auto současnosti s dojezdem 100 km na jedno nabití 1

Elon Musk, CEO nejznámější společnosti na výrobu elektrických automobilů, nečekaně představil nový model Roadster. Ve čtvrtek minulého týdne v noci Tesla předvedla elektromobil, který, zdá se, bude nejrychlejším autem, jaké bylo kdy vyrobeno.

Nový Tesla Roadster bude schopen zvýšit rychlost z 0 na 96 km/h. za neuvěřitelných 1,9 sekundy. Tento nový elektromobil bude tak prvním vozem, který dokáže zrychlit z nuly za méně než dvě sekundy. Podle slov Elona Muska také Roadster dokáže zvýšit rychlost z 0 na 160 km/h. za neuvěřitelné 4,2 sekundy. Jeho nejvyšší rychlost má být 400 km/h.

Přestože čísla vypadají neuvěřitelně, podle Elona Muska jsou reálné. Všechna čtyři kola budou totiž poháněna elektromotory a točivý moment motoru bude až 10 000 Nm. Roadster nabídne i další množství výhod, jako čtyři místa pro cestující, velký zavazadlový prostor či sklápěcí střechu. Díky kapacitě baterie 200 kWh se může pyšnit dojezdem až 1 000 km na jedno nabití.

Dostupné budou dvě verze.

Produkce nového vozu od Tesly by měla začít v roce 2020. Základní cena elektromobilu, který má pohřbít všechny spalovací motory, se bude pohybovat kolem 200 000 dolarů. Cena první Founders série vyjde na 250 000 dolarů – ti, kteří si připlatí, získají vozidlo mezi prvními. Roadster tak bude dostupný ve dvou verzích.

Tesla Roadster byl nečekaně odhalen během představení nového prototypu elektrického kamionu – tesla Semi. Během večera tak elektro automobilka představila až dvě futuristické vozidla, čímž šokovala svět. Ačkoliv větší část konference společnost věnovala tahači Semi, paradoxně si více pozornosti získal Roadster, který nikdo z přítomných nečekal.