Latinská čtvrť – Quartier Latin v Paříži

Latinská čtvrť - Quartier Latin v Paříži 1

Latinská čtvrť, někdy nazývaná také jako Quartier Latin, je jedním z nejoblíbenějších míst v Paříži. Když se procházíte jejími ulicemi, těžko odoláte pokušení zastavit se v některé z mnoha místních kaváren a restaurací. Ať už máte chuť na lahodnou kávu s croissantem, či na tradiční francouzské jídlo, všechny tyto potěšení vám Latinská čtvrť nabídne.

Proč je toto místo tak oblíbené? Kromě gastronomických zážitků zde vládne velmi příjemná atmosféra. Tuto čtvrť obývají především studenti, protože se zde nachází jedna z nejvýznamnějších světových univerzit – Sorbonna. Možná právě tato skutečnost přispívá k tomu, že se jedná o místo s unikátní, uvolněnou atmosférou.

Latinská čtvrť je známá také tím, že je místem schůzek intelektuálů, studentů i jejich profesorů. A proto získala právě tento název. V dobách, kdy Sorbonna zažívala svou největší slávu, se prý v místních kavárnách mluvilo jenom latinsky!

Kavárny, cukrárny a klasické restaurace tvoří neodmyslitelnou součást této čtvrti. Quartier Latin je místem s největší koncentrací těchto gastronomických rájů a právem se tak označuje za tepající srdce Paříže. Největší nabídka restaurací se nachází v úzkých uličkách okolo nábřežní promenády podél Seiny. Středobodem Latinské čtvrti je pak pěší zóna ulice Rue Mouffetard v horních partiích celé oblasti.

Pokud máte rádi historii a architekturu, tak vám určitě nebude Latinská čtvrť lhostejná. Na rozdíl od jiných částí Paříže se tato čtvrť vyhnula zásahům Georgese-Eugène Haussmanna, architekta, který je známý svými plány na dlouhé a široké bulváry. Díky tomu si můžete vychutnat atmosféru úzkých, křivolakých ulic, které stoupají od Seiny směrem k Panthéonu.

Latinská čtvrť je známá také svými farmářskými trhy. Francie je zemí, která dala světu pouliční trhy s čerstvými potravinami, a jedny z nejslavnějších se konají právě v srdci Latinské čtvrti, na ulici Rue Mouffetard. Zde si můžete zakoupit čerstvé potraviny a uspořádat si piknik na břehu řeky Seiny.

Latinská čtvrť je kromě toho domovem také několika významných muzeí. Musée National du Moyen Âge vystavuje nejhodnotnější umělecká díla středověku a v Muséum national d’histoire naturelle se můžete pokochat kosterními pozůstatky ohromných vyhynulých živočichů. Součástí tohoto muzea je i velká veřejná zahrada s parkem Jardin des Plantes.

Pokud chcete prožít Paříž naplno, ubytování přímo v Latinské čtvrti je ideální volbou. Ačkoli se jedná o studentskou čtvrť, ceny ubytování zde nejsou nejnižší. Nicméně za pohodlí bydlení přímo v centru dění a možnost nasávat atmosféru města až do pozdních hodin se to určitě vyplatí.

Rezervace vstupenek na prohlídku Latinské čtvrti

 

Možnosti ubytování v latinské čtvrti.

  1. Hotelscombined
  2. Trip.com
  3. Skyscanner
  4. Booking.com