10 nejlepších lyžařských hotelů v Evropě

10 nejlepších lyžařských hotelů v Evropě 1

W Verbier, Švýcarsko

První a zatím jediné horské útočiště od W Hotels se nachází nedaleko Place Blanche, nového srdce Verbieru. W Verbier (úvodní foto) má 123 pokojů, apartmánů a rezidencí, s typickými postelemi s „W“ a s balkony, z nichž některé skýtají panoramatické výhledy. Udržovat se v kondici můžete ve FIT tělocvičně a fitcentru, dále se ponořit do bazénu, který je částečně uvnitř a částečně venku, nebo relaxovat v hotelovém spa, klidém útočišti o rozloze 800 m² umožňujícím zcela vypnout a dopřávat si požitky. Připravte se na adrenalin na vzrušujících sjezdovkách (412 km špičkových svahů), ohromující výhledy a okouzlující společenskou scénu.

Akční nabídka ubytování: W Verbier

.

Tschuggen Grand Hotel, Arosa, Švýcarsko

10 nejlepších lyžařských hotelů v Evropě 2

Svět plný života, lehkosti a luxusu na Vás čeká v Tschuggen Grand Hotel. Každý detail je prodchnut elegancí a vkusem, od současných pokojů a apartmánů po prestižní služby concierge. Každý pokoj je inspirován charakteristickým barevným schématem a stěny, koberce a dveře jsou jemně sladěny. Milá pozornost k detailu se projevuje v decentní eleganci předkládané cestovateli. Hlavní atrakcí hotelu je jeho wellness patřící k nejpůsobivějším v Evropě. Architekti použili bílou žulu, kanadský javor, skleněné plachty a spojující mosty na vytvoření čtyřpatrového prostoru wellness, který skvěle splývá s nádherným okolím.

Akční nabídka ubytování: Tschuggen Grand Hotel

.

Kempinski Grand Hotel des Bains, Svatý Mořic, Švýcarsko

10 nejlepších lyžařských hotelů v Evropě 3

Kempinski Grand Hotel des Bains se nachází na ideálním místě v obci St. Moritz Bad, s přímým přístupem k zastávce lanovky do lyžařského a horského regionu Corviglia. Všechny pokoje a apartmány jsou elegantně a nadčasově vybaveny a odrážejí neokázalý luxus a stylovost. Historické motivy obrazů v současném provedení jsou svědectvím o slavné minulosti Svatého Mořice, zatímco zdejší technické vybavení je špičkové. Hotel Kempinski ve Svatém Mořici, se 3 restauracemi ověnčenými cenami, 1 asijskou restaurací, Alpine Kempinski The Spa a s mnoha dalším zařízením má sportovně-pohodovou atmosféru, takže skýtá to nejlepší, co mohou švýcarské hory nabídnout: čistou rekreaci v Alpách.

Akční nabídka ubytování: Kempinski Grand Hotel des Bains

.

Lecrans Hotel & Spa, Valais, Švýcarsko

10 nejlepších lyžařských hotelů v Evropě 4

LeCrans Hotel & Spa ležící uprostřed úžasných přírodních krás je útočištěm klidu a rafinovanosti. Stylový dekor se starožitnými dřevěnými obklady, elegantními barvami a vstřícnými texturami nenásilně vytváří teplou a půvabnou atmosféru. Celkem 8 apartmánů a 7 pokojů je vyzdobeno každý v jiném stylu, s tématikou hor a regionů světa, např. Kilimandžáro, Everest a Dolomity. V nádherné rotundě obrácené směrem k Alpám je umístěna hotelová restaurace navržená s myšlenkou na oslavy, která podává vybranou kuchyni kombinující tradici s avantgardou. Kromě fitness, sauny a lázní hammam, jsou zde 2 vyhřívané bazény (1 uvnitř a 1 venku) a jacuzzi nabízející skvělé výhledy na Alpy. 

Akční nabídka ubytování: Lecrans Hotel & Spa

.

The Chedi Andermatt, Švýcarsko

10 nejlepších lyžařských hotelů v Evropě 5

The Chedi Andermatt, obklopen pozoruhodnou krásou švýcarských Alp, leží v idylickém srdci městečka Andermatt v údolí Urseren, asi 2 hodiny vlakem z Curychu. První zařízení v Evropě od GHM, asijské značky, která je synonymem pro styl, servis a klid, si zvolilo renomovaného architekta Jean-Michela Gathyho, aby navrhl 105 prostorných pokojů a apartmánů. Tradiční materiály, jako je teplé dřevo a přírodní kámen, vytvářejí intimní, a přitom vizuálně výrazné prostředí, zatímco rozsáhlé vybavení zahrnuje kvalitní restaurace a útulné salonky, obývací prostor ski-in se sportovním butikem, kompletní spa a wellness centrum s hydrotermálními koupelemi a 2 bazény, v pozadí s výhledem na nádhernou alpskou krajinu.

Akční nabídka ubytování: The Chedi Andermatt

.

Alpina Gstaad, Švýcarsko

10 nejlepších lyžařských hotelů v Evropě 6

Alpina Gstaad, 5* ikonický hotel v exkluzivním, kosmopolitním švýcarském letovisku Gstaad, nabízí zcela nově definovaný luxus a alpskou eleganci. Rozhodně netradiční hotel je jedinečné zařízení, kde se autenticita kombinuje se švýcarskou rafinovaností, čímž vzniká alpský zážitek, jaký nenajdete nikde jinde. Každý z 56 pokojů a apartmánů jedinečným způsobem ztělesňuje švýcarskou autenticitu a kultivovanost. Zkušení řemeslníci z regionu vytvořili inspirativní prostory, kde jsou plynule zkombinovány původní a současné místní materiály s dobovými výrobky ze dřeva. Six Senses Spa umístěné v samém srdci Alpina Gstaad je skutečný svatostánek ticha a pohody.  

Akční nabídka ubytování: Alpina Gstaad

.

Le Chalet Zannier, Francie

10 nejlepších lyžařských hotelů v Evropě 7

Le Chalet Zannier ležící v krásné části francouzských Alp je příjemné horské útočiště nabízející skutečně jedinečný zážitek. Uvítání je osobní a ubytování luxusní – najdete tu vše, co budete potřebovat pro nezapomenutelný pobyt. Lokalita je rozsáhlá a nacházejí se v ní 3 horské chaty, jejichž výzdoba vyjadřuje samotnou podstatu a kultivovanost projektu, který vznikl jako „výjimečné místo“ pro ubytování. Každý z 12 pokojů je jiný a evokuje styl, krásu a vkus. Wellness centrum s krytým bazénem, saunu, tureckými lázněmi hammam a 2 místnostmi na procedury je ideálním místem pro relaxaci po příjemném dni stráveném na svazích.

Akční nabídka ubytování: Le Chalet Zannier

.

Aman Le Melezin, Courchevel, Francie

10 nejlepších lyžařských hotelů v Evropě 8

Aman Le Melezin, jediné horské zařízení Aman Resorts, nejexkluzivnější hotelové značky světa, použil minimalistický asijský styl a přidal trochu alpského tepla. Má 4 patra a typickou střechu z černé břidlice, přičemž skýtá útočiště po lyžování v říši divů plné upravených sjezdovek (pro začátečníky i kuloáry) orámované jehličnatými lesy se sněhem pod jasně modrým poledním nebem. Hotel s ideální polohou na lyžařském svahu Bellecôte je živým centrem ležícím jen kousek pěšky od epicentra jednoho z nejmódnějších a nejexluzivněšjších letovisek Evropy, Courchevel 1850, s přístupem k výjimečnému lyžování přímo od vchodových dveří. 

Akční nabídka ubytování: Courchevel 1850

.

Aurelio Lech, Rakousko

10 nejlepších lyžařských hotelů v Evropě 9

V exkluzivním letovisku Lech se nachází Aurelio Lech, jedna z nejstylovější lyžařských a lázeňských chat v Rakousku. Fantastický exteriér chaty ukrývá elegantní, moderní až výstřední útočiště. V Aurelio Lech mohou hosté očekávat bezvadný servis, lyžování až ke dveřím a vynikající lázeňské zařízení. Všech 19 pokojů a apartmánů je individuálně navrženo, vybaveno stylovým asijským dřevěným nábytkem a francouzskými a africkými přírodními textiliemi. Kromě toho nabízejí krásné výhledy na vrcholky hor. Aurelio se nachází přímo na úpatí hory, takže si můžete dopřávat lyžování nebo snowboarding až ke dveřím – a pak si dát večeři v podobě tradiční i moderní rakouské kuchyně v elegantní hotelové restauraci. Milovníkům vína nabízí exkluzivní vinný lístek několik vzácných a ročníkových vín.  

Akční nabídka ubytování: Aurelio Lech

.

The Lodge Verbier, Švýcarsko

10 nejlepších lyžařských hotelů v Evropě 10

The Lodge Verbier Richarda Bransona leží vysoko ve švýcarských Alpách nad městem Verbier, jen pár kroků od vleků čekajících na hosty toužící po lyžování patřícím k nejlepším na světě. Horská chata s 9 pokoji, která je součástí řady Virgin Limited Edition Collection, je vyzdobena směsicí moderního a venkovského alpského stylu, ve smetanové barvě a odstínu švýcarské čokolády. Dva velké apartmány v nejvyšším patře mají velké ohniště a vlastní balkon, z něhož můžete hledět na švýcarské vrcholky. Personál chaty (téměř v poměru 1:1 k hostům) dělá, co je v jeho silách, aby usnadnil lyžování, připravuje snídaně a doprovází hosty až na horu. Chata má rovněž krytý bazén, který je spojen s parní komorou, tělocvičnou a spa, zatímco na dvoře je malé kluziště.

Akční nabídka ubytování: The Lodge Verbier