Nejpřeceňovanější turistické atrakce: těmto se raději vyhněte

Nejpřeceňovanější turistické atrakce: těmto se raději vyhněte 1

Mnohé turistické destinace, jejichž návštěvu doporučují turističtí průvodci, jsou neuvěřitelně přeceňované. Proto jsme pro vás na základě hodnocení desítek cestovatelů připravili seznam těch, jejichž návštěvu můžete s klidným srdcem vynechat. A abychom jen nekritizovali, máme pro vás i alternativní destinace.

Pompeje skutečně vidět nemusíte. Jsou přeplněné turisty a mnohé z fresek, které se zde našli, už dnes leží v muzeích po celém světě. Podívejte se raději do Herculanea, které postihl v roce 79 stejný osud jako Pompeje. Je mnohem zachovalejší a zároveň zde na každém kroku nebudete vrážet do Japonců s fotoaparáty.

Chcete se projít po hollywoodském Chodníku slávy? Chvíle jak z filmu si neužijete. Jde totiž o poměrně špinavé místo plné odpadků. Podívejte se raději na místa, kde se filmové hvězdy opravdu pohybují. Jedním z nich je například Runyan Canyon, kde mnohé celebrity chodí venčit své domácí mazlíčky.

Athénská akropole je nádherným monumentem, při jeho prohlídce si ale budete přát, abyste kolem sebe měli mobilní klimatizaci. Mnohem lepším nápadem je návštěva některého z řeckých ostrovů, kde si užijete nejen dech historie, ale i krásné pláže.

Monolity v Stonehenge mnozí lidé popisují jako unikátní atrakci, kterou musíte vidět. Víte co? Nemusíte. Tlačenici v davu turistů raději vyměňte za alternativu na skotském ostrově Isle of Lewis. Stojící kameny v Callanish jsou stejně působivé jako ty ve Stonehenge, ale mnohem méně navštěvované.

Mona Lisa je nesutále obklopena obrovským počtem lidí, kteří si ji chtějí vyfotit. Pokud vás podobná snaha spíše znechucuje než láká, namísto Louvru navštivte Musée d’Orsay. Jde o jednu z nejkrásnějších budov v Paříži a v jejím interiéru najdete díla takových mistrů impresionismu, jakými byly Claude Monet či Paul Cézanne.

 
ph0198_l

Pyramidy v Gíze jsou sice nejznámější na světě, ale určitě ne nejvelkolepější. Mohou za to davy turistů a město Káhira, které je pomalu začíná obklopovat. Nedaleko egyptské metropole se ale nacházejí pyramidové pole v Dashure, které opravdu stojí za to vidět.

Přestože je fontána Di Trevi v Římě nádherná, její velkolepost si neužijete, a to opět kvůli zástupům turistů. Přesuňte se raději na Piazza Navona. Náměstí není tak přeplněné a nachází se zde neméně krásná kašna zdobená sochařským mistrem Bernini.

Guiness patří mezi ty nejlepší tmavá piva, které můžete ochutnat. I proto mnoho lidí při návštěvě Dublinu touží po prohlídce pivovaru této značky. Na konci vás ale čeká jen jeden pohár tohoto kouzelného tmavého nápoje.

Prohlídku raději přeskočte a nechte se zlákat kouzlem nedalekých hospod Dublin pub či The Brazen Head. Peníze, které neutratíte za návštěvu pivovaru, raději Mint na nasávání irské atmosféry a samozřejmě Guinessu.

Malá mořská víla patří v Kodani mezi nejvyhledávanější atrakce, a to přesto, že je poměrně malá. Nedaleko se však nachází fontána Gefion, která je podle názoru mnoha lidí mnohem atraktivnější.

Namísto návštěvy střechy mrakodrapu Empire State Building v New Yorku raději navštivte vrchní patro Rockefellerova centra. Vyhnete se nekonečným frontám a vysokému vstupnému, výhled budete mít i na samotný Empire State Building.

Nakonec zde máme muzea voskových figurín. Co lidi vede k tomu, aby se fotili s umělými napodobeninami známých osobností? To opravdu netušíme. Svět nabízí nespočet zážitků, a většina z nich je lepší, než návštěva takových muzeí.