Letní Řecká vila uprostřed olivovníků vás jistě okouzlí

Letní Řecká vila uprostřed olivovníků vás jistě okouzlí 1

Na jednom z mnoha olivových pahrbcích v Řecku, téměř na konci Peloponéského Cípu postavili letní sídlo s názvem Vila Ypsilon. Nachází se nad vesničkou Foinkounta, která sousedí s mořem.

Budova s ​​betonovou konstrukcí ve tvaru dvou asymetrických hyperbol je bezchybně včleněná do prostředí, ve kterém se nachází. Ramena budovy sestávají ze tří dvorů, přičemž je ten největší orientovaný na jih. Po kamenem zpevněném chodníku se dá velmi jednoduše dostat až na její střechu, která po vysazení zelené plochy splyne s prostředím ještě o něco více.

Součástí komplexu je i 12-metrový bazén, ze kterého lze pozorovat horizont Jónského moře a trojici vyčnívajících ostrovů – schizma, Sapienza a Agia. Slouží jako umělá pláž as mírně sestupnou vnitřní stranou. Celá geometrie domu byla vytvořena pomocí 3D technologie.

Ateliér je takový propracovaný, že budova nepotřebuje mnoho vytápět ani klimatizovat narozdíl od ostatních budov. Díky pokrytí půdou je střecha kopulovitá a Bioklimatická. V interiéru se uchovává stálá příjemná teplota i díky malým okénkům a nárazovému větrání.

Obrovskou výhodou je zamezení dopadu slunečních paprsků na zasouvací stěnu obývacího pokoje v létě. V zimě však sluneční paprsky přes tytéž dveře proniknou až do hloubky 5 metrů! Srdcem domu je obývací pokoj, přes kterou se vstupuje na dva dvory as přechodem přes předsíň se dostaneme i do třetího.