Sprchové kouty se hodí do každé koupelny

Sprchové kouty se hodí do každé koupelny 1

Při rekonstrukci  či stavbě nové koupelny jistě narazíte na problém s výběrem sprchového koutu. Který ale vybrat z tak velké nabídky? Pro lepší představivost a nejlepší řešení na míru přesně do vaší koupelny, doporučujeme navštívit některé z koupelnových studií, kde si můžete prohlédnout  mnoho typů sprchových koutů.  

Sprchové kouty se hodí do každé koupelny 2

Vhodná vanička

Jako první by bylo vhodné, ujasnit si, zda chcete sprchový kout s vaničkou či bez ní. Obě varianty mají své pro a proti. Sprchové kouty s vaničkou jsou vyráběny v mnoha provedeních. Používají se materiály jako smalt, akrylát, keramika, mramor. Nejnižší vaničky mají výšku kolem 3 cm a jsou stále ještě považovány za bezbariérové. Nízké vaničky ocení zejména senioři, kteří tak získají snadnější přístup do sprchy. Naopak vyšší vaničky mohou využít vaše malé ratolesti jako menší vanu. Co se týče upevnění, lze vaničky zapustit přímo do podlahy, obezdít je, nebo připevnit k podlaze. 

Typ konstrukce

Důležitá je i samotná konstrukce celého sprchového koutu. Velmi moderní jsou bezrámové konstrukce, které se skládají pouze z bezpečnostních skel a pantů. Doporučujeme např. ty od výrobce Ravak, nebo designově velmi zajímavé od Duscholux.Snadným řešením pro malé panelákové koupelny jsou půlrámové konstrukce, které díky posuvným dveřím ušetří místo. Nejvíc rozšířené v našich koupelnách jsou však sprchové kouty rámové, které díky své konstrukci zvyšují odolnost před nešetrným zacházením. 

Sprchové kouty se hodí do každé koupelny 3

Tvar a výplň

Nejčastější tvary sprchových koutů jsou půlkruh, čtverec, obdélník či rohové. Výplň koutů se vyrábí z tvrzených plastů nebo bezpečnostního skla, tak aby nedošlo k případnému poranění při náhodném rozbití výplně. Údržbu koutu usnadňuje povrchová úprava. Výplně  mohou být čiré, matné, nebo dokonce vzorované. Obvykle narazíte na výplně matné, protože na nich nejsou tolik zřetelné usazeniny a případné škrábance. Myslete při výběru na to, že pokud vyberete půlkruhový sprchový kout s průhlednou výplní, bude se tento kout rozhodně hůře udržovat čistý než čtvercový kout s výplní matnou či vzorovanou. 

V koupelnových studiích si jistě sprchový kout vybere i náročnější zákazník. Řešení sprchových koutů tu totiž najdete opravdu mnoho. Pokud však potřebujete například pouze sprchové dveře, nebo máte jiné speciální požadavky, určitě to nebude problém. Proškolený personál vám rád navrhne nejlepší řešení na míru přímo dle vašich požadavkům. Mnoho sprchových koutů je k vidění ve vzorových koupelnách, takže si lépe představíte, jak by se vyjímal kout přímo ve vaší koupelně.