Lincoln Navigator Concept aneb jak si představují SUV v Americe

Lincoln Navigator Concept aneb jak si představují SUV v Americe 1

Tento Lincoln je obrovský. Jde o velké SUV který by mělo pokračovat v cestě, kterou započal Lincoln Navigator. Ten dostane svého nástupce už zanedlouho. Automobilka však kromě něj na autosalonu v New Yorku představila i tento zajímavý koncept.

Lincoln se inspiroval luxusními jachtami a motorovými čluny ve snaze zlepšit současný Navigator. Koncept je tišší, silnější a rafinovanější. Na pohon slouží 3,5-litrové twin-turbo V6, které produkuje 400 koní. Informaci o zrychlení nebo max. rychlosti výrobce neudává. Řízení, odpružení a dokonce i úroveň hluku je nastavitelná tak, aby vyhovovala náročnému řidiči.

Nastupování do vysokého automobilu usnadňují schůdky. Široké horizontální linie v interiéru evokují pocit objemu a šířky. Šéf-designér Woodhaus tvrdí, že v tomto vozidle byste se měli cítit jako v luxusním tanku.

Šest kožených sedadel je nastavitelných v 30-ti směrech. Sedadlo řidiče dokonce disponuje individuálním nastavením opory pro stehna. V příp. takového obrovského auta se neobejdete bez parkovacího asistenta s 360-stupňovými kamerami. Samozřejmostí je velký digitální dotykový displej a opěrky hlav se zabudovanými obrazovkami.

Vše na tomto konceptu je originální, pouze pohled z boku trochu evokuje nafouknutý Range Rover. Výborné řešení představují světla po celé šířce automobilu. Koncept má také dveře velmi futuristicky působící dveře, které se otevírají nahoru. V produkční verzi se s nimi však nepočítá. Zajímavý je vnitřek konceptu. Kromě absurdně velkého prostoru pro cestující je v zavazadlovém prostoru zabudovaná skříň na šaty.