26 barevných nápadů do interiéru kuchyně

26 barevných nápadů do interiéru kuchyně 1

Pokud nemáte prostředky na kompletní rekonstrukci, stačí barva a malířské štětce, abyste Vaši kuchyni dodali na atraktivitě. Přitom existuje nepřeberné množství barev a barevných odstínů, z nichž si můžete v prodejnách vybírat, což může poněkud zkomplikovat výběr nejvhodnějšího odstínu právě do Vaší kuchyně. Abychom Vám při výběru trochu pomohli, předkládáme některé odstíny vhodné do kuchyňských prostorů. Od neutrálních barev až po odvážná barevná schémata, zde je 26 barevných nápadů do interiéru kuchyně, kterými se můžete nechat inspirovat. 

Růžovo-zelená kuchyně

Ještě nedávno byly růžové stěny určeny pouze do dětských pokojů nebo koupelen v retro stylu. Ale díky nástupu „mileniální růžové“ se dnes růžové stěny objevují všude. Příkladem může být stěna v lososové růžové v jinak převážně bílé kuchyni od Casa Colombo and Serboli Architecture se základnou v Barceloně, Španělsko. Ale sladké odstíny zde nekončí: pro dosažení zajímavého kontrastu byly okenice natřeny zelenou v odstínu jablek.

 

Kuchyně v modrých odstínech

Různé odstíny modré se objevují v bílé kuchyni od Vidal Design Collaborative, designérské a stavební firmy z jižní Kalifornie. Stěny tvořící jídelní koutek jsou v odstínu Soft Sky od Benjamin Moore. Stejná barva se opakuje v okolí kuchyňského dřezu.

 

Žlutá moderní kuchyně s akcentní stěnou ze světlého dřeva

Spodní skříňky natřené v odstínu Bright Yellow od Benjamin Moore rozzářily pěknou kuchyni od dvojice z Alys Design z Pittsboro, Severní Karolína, USA. Sluneční odstín krásně ladí se stěnami ze světlého dřeva a křemencovou deskou v odstínu bílé platiny.

 

Retro kuchyně menšími výraznými barevnými prvky

Výrazné tahy povznášejících barev v místnosti dodávají svěžesti retro kuchyni od Alison Kandler, interiérové designérky ze Santa Monica, Kalifornie. Dřevěné mřížované dveře jsou natřené veselým odstínem žluté. Skříňky jsou v zemitém odstínu Rolling Hill Green od Benjamin Moore. Jediná okenice byla uměle zestařena pomocí oranžové křídové barvy.

 

Kuchyně v červené, modré a bílé

26 barevných nápadů do interiéru kuchyně 2

Červená, bílá a modrá jsou vítězná barevná kombinace, která oživuje kuchyni od British Standard Cupboards z Velké Británie. Kuchyňský prostor v retro stylu zahrnuje skříňky ve dvou tónech, které barevně kompenzují chladničku výrazné barvy. Křehce bílá horní část stěn dává prostoru otevřený vzdušný dojem. Podlaha z dlaždic s geometrickým vzorem je pak moderní prvek, který brání přílišné kýčovitosti interiéru.

 

Šedá a bílá kuchyně

Skříňky v cínově šedém odstínu vynikají proti svěže bílému pozadí v moderní kuchyni od Studio McGee, firmy pro interiérový design ze Salt Lake City, Utah. Tato barevná kombinace je neutrální a elegantní zároveň.

 

Kuchyně v modré, šedé a bílé

Uklidňující barvy evokují klid v  kuchyni od australské designérské firmy Brett Mickan Interior Design. Stěna v přírodní zelené a linka v modré a bílé dávají prostoru vstřícný charakter.

 

Moderní mátově svěží kuchyně

Studio Black Lacquer Design z Los Angeles, Kalifornie, je známé vytvářením moderních prostor plných nápadných barev a vzorů přitahujících pozornost. Zde kombinuje podlahu z dlaždic s odvážným vzorem se skříňkami v pastelových barvách v odstínu Mint Julep od Benjamin Moore. Výsledkem je úžasně svěží kuchyňský prostor, který působí stylově a zároveň přístupně.

 

Natřená podlaha v kuchyni se vzorem Trellis Pattern

Pokud toužíte po odvážných odstínech, kuchyně jsou skvělé místo, kde můžete svoje touhy uplatnit. Příkladem může být pestrá kuchyně od interiérové designérky Janet Gridley z Dallasu, Texas. Kuchyňský prostor odráží zálibu majitelů v jasných barvách a vyniká zde především podlaha se vzorem. Místo toho, aby při renovaci původní dřevěnou podlahu strhali, majitelé jí dali zbrusu nový vzhled pomocí modré a bílé barvy na podlahy.

 

Kuchyně inspirovaná oranžovými nanuky

Stěna v zředěném odstínu oranžového nanuku od Benjamin and Moore rozjasňuje bílý kuchyňský prostor od designérské firmy Nimu Equipo z Madridu, Španělsko. Kuchyňský ostrůvek natřený nápadným odstínem námořnické modré pak skýtá barevný kontrast.

 

Vytvořte výrazné barevně natřené pozadí linky

Zde je příklad, jak designéři z Dittrich Hudson Vasetti Architects z Velké Británie použili barvu na vylepšení prosté bílé kuchyně. Pozadí linky natřeli odstínem Julep do Sherman-Williams. Poté na něj nainstalovali sklo, čímž vytvořili povrch odolný vůči vodě i vzniku skvrn. Okolní stěny jsou v odstínu Mindful Gray, rovněž od Sherman-Williams. Barva dodává jakýsi kontrast k bílé rovné přední straně linky.

 

Kuchyňská linka mnoha barev  

26 barevných nápadů do interiéru kuchyně 3

Oslavte svou kulinářskou kreativitu prostřednictvím mnohobarevných skříněk od designérského týmu Ande Bunbury Architects z Melbourne, Austrálie. Eklektický kuchyňský prostor obsahuje sedm různých barev, které vytvářejí „prohlášení ve stylu Mondriana. Stěny zůstávají bílé, aby místnost nepůsobila příliš chaoticky.

 

Vytvořte odváženou akcentní stěnu v kuchyni

Natření jedné stěny v kuchyni odvážným dramatickým barevným odstínem může představovat velkou změnu. Podívejte se na kuchyňský prostor ze švédských stránek Alvhem. Mohutný odstín nazvaný Teal Tension od Dulux přenáší místnost na novou stylovou úroveň.

 

Dodejte kuchyni nečekaný prvek výrazné barvy

Vidal Design Collaborative, firma sídlící v jižní Kalifornii, ráda uplatňuje nečekané barevné prvky do funkčních prostor. Zde tým designérů natřel kuchyňský ostrůvek pěkným odstínem Purple Cream od Behr

 

Skvělá kombinace mátově modré a měkké šedé

Designéři z JAS Design Build ze Seattlu, Washington, natřeli tuto kuchyňskou odstínem Tidewater od Sherman-Williams. Je to zajímavá barva, která kombinuje díl mátově modré a díl měkce šedé. Výsledkem je osvěžující světlý odstín, který působí uklidňujícím a svěžím dojmem.

 

Retro kuchyně ve veselých barvách

Retro kuchyňský prostor od designérky Alison Kandler ze Santa Monica, Kalifornie, používá dvě veselé barvy, které stojí za inspiraci. Stará dřevěná podlaha byla oživena barevným kostkovaným vzorem. Zbrusu nový kuchyňský ostrůvek prošel renovací v country stylu prostřednictvím několika nátěrů odstínem Red Barn od Benjamin Moore.

 

Výrazný odstín žluté

Je skvělé, jak dokáže trocha barvy během chvilky personalizovat prostor kuchyně. Příkladem může být studio Nerland Building Restoration and Design ze San Francisca, Kalifornie, které použilo jasně žlutou, která dodává pikantnosti kuchyni v odstínech šedé a bílé.

Retro barvy do kuchyně

26 barevných nápadů do interiéru kuchyně 4

Copper Sky Renovations za základnou v Atlantě, USA,  dává kuchyni nadčasové vylepšení pomocí historických barevných odstínů od Benjamin Moore. Stěny v odstínu modré Palace Blue jsou nahoře zakončeny oranžovou Hale Orange. Červená skříňka je v odstínu Cornwallis Red.

 

Tmavě modrá kuchyňská linka

I když světelné podmínky ovlivňují, jak vnímáme barvy, některé odstíny reagují dramatičtěji než jiné. Dobrým příkladem je kuchyňská linka v jedné barvě v kuchyni od The Jack and Mare Design and Build z Portlandu, USA. Kvůli jasnému světlu u stropu vypadají horní skříňky jako tmavě zeleno-šedé.  

 

Kuchyně ve francouzského venkovského stylu

Tři barvy udávají tón v kuchyni ve stylu francouzského venkova od Witt Construction se základnou v Saratoga Springs, New York. Klenutá struktura nad digestoří přináší do prostoru krásný odstín červené. Skříňky jsou ve světlém krémovém odstínu. Kuchyňský ostrůvek je v elegantní modro černé barvě.

 

Linka v námořnické modré a ostrůvek v mořské zelené

Chladné barvy oživují jinak převážně bílý kuchyňský prostor od Sustainable Kitchens. Spodní skříňky jsou v tmavé námořnické modré. Kuchyňský ostrůvek je v odstínu zelené mořské pěny.

 

Kuchyňský ostrůvek v toskánské oranžové a v neutrálních odstínech

Černočerná matná barva dává kuchyni na zakázku od The Vawdrey House (se základnou ve Worthingu, Anglie) vizuální hloubku. Bílý kuchyňský ostrůvek vpředu místnost zesvětluje, takže nepůsobí tmavá a ponurá.

 

Růžová kuchyně

Troufnete si na růžovou? Podívejte se na kuchyňský prostor od studia Harvey Jones Kitchens se základnou v Londýně. Růžový kuchyňský ostrůvek vrhá narůžovělou záři v převážně bílé místnosti.

 

Jak zkombinovat krémové odstíny se strohou bílou

Kombinování teplých krémových barev s jasnou bílou může být matoucí. Zde máte příklad, jak na to.  Kuchyni od Grant K. Gibson Interior Design ze San Francisca dávají tón stěny vymalované odstínem Decorator‘s White od Benjamin Moore. Je to čistý křehký odstín bez žlutých a modrých podtónů, takže se dá krásně zkombinovat se vším včetně skříněk v odstínu Bavarian Cream, také od Benjamin Moore

 

Nabarvěte svoji kuchyňskou linku metodou color wash

Ukažte dřevo své linky prostřednictvím techniky color wash. Ve stylovém kuchyňském prostoru od Sustainable Kitchens  se základnou ve Velké Británii dodává několik tenkých nátěrů modré barvy hloubku přírodní struktuře dřeva.

 

Nádherný odstín zelené pro stylové kuchyně

Nádherný odstín matné zelené od Sherman-Williams nazvaný Hunt Club („myslivecký spolek“) dává kuchyňskému prostoru od Turek Design se základnou v New York City elegantní a moderní atmosféru.