Hurá! Pozvání k objevování umění- Museu Picasso de Barcelona

Hurá! Pozvání k objevování umění- Museu Picasso de Barcelona 1

Představte si, že stojíte před velkolepým průčelím, které vás zve k objevování umění, jež představuje klíčovou kapitolu v dějinách moderního umění. Toto místo je domovem pro největší a nejvýznamnější kolekci děl slavného malíře Pabla Picassa, a to zejména z jeho formativních let. Mluvíme o Museu Picasso de Barcelona, které je považováno za jeden z nejdůležitějších klenotů katalánské metropole.

Vstupenky na Barcelona: Prohlídka Picassova muzea s průvodcem

Jakmile vstoupíte do tohoto světoznámého muzea, otevře se vám dveře do Picassova života a uměleckého vývoje. Návštěvníci zde mohou obdivovat široký rozsah děl, které zahrnují malby, kresby, litografie a rytiny. Každý kus představuje jedinečný moment z Picassových různých tvůrčích období, což umožňuje sledovat jeho cestu od mladého talentovaného umělce k jednomu z největších géniů 20. století.

Zde je v angličtině připraveno k dispozici malé nahlédnutí k Picassovým dílům:

 

 

 

Není náhoda, že právě Museu Picasso je nejnavštěvovanějším muzeem v Barceloně. Jeho sbírky a výstavy jsou nejen svědkem Picassovy mimořádné tvorby, ale zároveň reflektují jeho osobní vztah k tomuto městu, které bylo pro něj v mládí druhým domovem. A právě tato osobní vazba dodává návštěvě muzea ještě hlubší rozměr.

Samotná poloha muzea je stejně fascinující jako jeho sbírky. Nachází se v historickém srdci Starého města, na ulici Carrer Montcada, a sídlí v nádherném středověkém paláci Bernguer de Aquilar, jehož architektonické kouzlo dodává návštěvě další rozměr. Nejenže se zde setkáváte s uměním, ale také procházíte historií, jelikož budova sama o sobě je dílem plným příběhů.

Srdce tohoto muzea bije díky neuvěřitelné štědrosti Picassova přítele Jaime Sabartese, který byl prvním, kdo věnoval sbírku malířových děl muzeu. Po Sabartesově smrti přispěl k rozšíření sbírky i sám Picasso, což potvrzuje jeho hluboký vztah k městu a jeho obyvatelům. Díky tomu dnes můžeme obdivovat více než 3000 exponátů, které dokonale ilustrují Picassův raný umělecký růst.

Zvláštní pozornost si zaslouží Picassova interpretace Velázquezova mistrovského díla „Las Meninas“. Tato série 44 obrazů je považována za jedno z vrcholných děl celé sbírky a ukazuje, jak Picasso rozkládal a znovu skládal původní kompozici, aby prozkoumal různé aspekty formy, světla a perspektivy. Je to dokonalý příklad umělcovy nekonečné invence a tvůrčí odvahy.

Vzhledem ke svému významu a kráse je Museu Picasso de Barcelona nepostradatelnou zastávkou pro každého návštěvníka města, který hledá obohacení svého pohledu na umění a historii. Vstup do tohoto muzea je vstupem do světa, kde umění a dějiny hladce splynou a nabízejí nezapomenutelný zážitek.