LODIČKY, KTERÉ SI ZAMILUJETE

LODIČKY, KTERÉ SI ZAMILUJETE 1

Přesně tak, jak je milují hollywoodské hvězdy a světoznámé modelky. Kolekci lodiček, za které by se nestyděla ani samotná Popelka, vytvořila britská couture značka Ralph and Russo. Ceny za jeden pár začínají na částce 1050 eur.

Dvojice návrhářů Tamara Ralph a Michael Russo budovala svou značku téměř z ničeho. Na začátku měli jen malou kancelář s jednou manekýnkou a počítačem. Dnes se zařazují mezi přední tvůrce couture módy a jejich kreace vystavují na odiv herečky, zpěvačky i modelky. Posledním kreativním počinem britského designérského dua jsou lodičky, které z každé ženy udělají dokonalou dámu. Momentálně je dostupných pět kolekcí a jejich společným znakem je důraz na jejich zadní část. Ta je zdobená kovovými detaily nebo precizním vyřezáváním.

Nejdražší z nabídky

Nejokázalejším je kolekce s názvem Eden pump, odkazující na ztracený ráj. Podpatek je dekorovaný zlatými nebo stříbrnými filigránskými listy, které se spirálovitě táhnou vzhůru až k patě. Kovové detaily se nacházejí také na bocích a v přední části saténové lodičky. Designéři se snažili vytvořit pohádkový dojem, přičemž vsadili na kvalitní italské materiály a ruční vkládání ornamentálních prvků. Cena za jeden pár je 2150 eur. Kovové listy zdobí i 12-centimetrový podpatek lodiček Eden Heel pump, které jsou také inspirovány rájem. Dají se objednat v kožené nebo lakované verzi za cenu 1690 eur a podle tvůrců je tento model vhodný pro denní nošení i večerní příležitosti.

Dokonalé zdobení

Při hledání námětů sáhla dvojice Britů i do historie, a to rovnou do najpompéznejšieho období. Barokní umění je známé svým  zdobením a přepychem, co využili v kolekci Baroque pump. I v tomto případě sáhli po dekorativním podpatku, který má tvar zatočeného, ​​ornamentálního sloupu. Po tom, co se v nich po francouzských uličkách během Fashion Weeku prošla modelka Jourdan Dunn, se z těchto lodiček stala internetová senzace a dámy po celém světě neváhali obětovat svých 1690 eur, aby si je pořídili.

Důraz na eleganci

Posledními kousky, které pocházejí z dílny Ralph and Russo, jsou vyřezávané lodičky Fan pump s řemínkem kolem kotníku a lodičky s kovovou růží Rose pump. Obě kolekce jsou inspirovány tvorbou fotografa Massima listry a jeho perspektivy – záběry vnitřních prostor budov s okouzlující klasickou architekturou. Vzdávají hold symetrii a eleganci a svým precizním provedením ze saténu, kůže nebo dokonce krajty dělají z jejich nositelky středobod pozornosti. Saténové Rose pump stojí 1800 eur, ty z hadí kůže 2450 eur. Cena Fan pump s vějířovitou zádí se pohybuje od 1050 do 1950 eur v závislosti na použitém vrchním materiálu.