VÁNOCE V EVROPĚ: SKOČTE SI PRO ZÁŽITKY DO OBLÍBENÝCH ZIMNÍCH DESTINACÍ

VÁNOCE V EVROPĚ: SKOČTE SI PRO ZÁŽITKY DO OBLÍBENÝCH ZIMNÍCH DESTINACÍ 1

Ideální představa dovolené v zimě má podle mnoha lidí podobu pláže zalité sluncem, se vším, co k tomu patří – wellness, drinky a exotika. Před zimou však nemusíte utíkat do zemí s teplejším podnebím. Vánoce jsou nejkrásnějším obdobím v roce a užívat si je můžete různými způsoby. Například v oblíbených zimních destinacích v evropských městech!

Sněžné tobogany v Curychu

Říká se, že nejlepší výhled na švýcarské město Curych si vychutnáte z jeho blízkého pohoří Uetliberg. Z výšky se vám naskytne pohled na celé město, jezero i přilehlou krajinu se vzdálenými vrchy. Zejména v zimě je krajina neobyčejně krásná. Díky dostatečné sněhové pokrývce jsou otevřené i tobogany, které se táhnou 3 kilometry z Uetliberg ke městské části Triemli. Po tobogánových jízdě si můžete pronajmout noční saně, které vás převezou pohádkově zasněženou krajinou. Ve městě jsou již tradičně otevřené vánoční trhy, kde svůj den můžete zakončit sýrovým fondue, klasickým svařeným vínem nebo horkou čokoládou.

Čokoládový ráj v německém Tübingenu

Méně než 50 kilometrů od Stuttgartu leží Tübingen, univerzitní město, které kombinuje krásu starobylých budov s energií mladých lidí. Během několika prosincových dnů se historická část města každoročně stává hostitelem populárního festivalu ChocoART, na kterém čokoládoví mistři z celé Evropy prezentují své umění, diskutují a prodávají své výrobky. Procházka mezi stánky se sladkým pokušením a s hřejivým nápojem v ruce je ideální na „nasáknutí“ té pravé vánoční atmosféry. Navíc, domov určitě neodejdete naprázdno! 🙂

Procházka barevným Bergenem

Přestože jsou norské fjordy v zimě příliš pusté a studené, Bergen (na titulní fotografii) je jako stvořený na vánoční relax. Město nabízí řadu atrakcí i možností trávení volného času – výlety lanovkou do přilehlých vrchů, návštěvy muzeí, galerií a mnoho jiného. Nachází se zde také nejdelší silniční tunel Laerdal, který spojuje Bergen s Oslem. Pokud zatoužíte po chvilce oddechu, můžete si vychutnat kávu z jedné z kaváren u přístavu, které nabízejí výhled na ulice s barevnými domy – tak, jak si svou kávu vychutnávali další stovky turistů před vámi.

Požitek z jídla v belgickém Gentu

Gent je ideální místo na odpočinek od rušných dnů, přičemž ho od Bruselu dělí půlhodinová cesta vlakem. Město je známé díky Muzeu designu, nacházejícímu se v elegantním Hotel de Coninck, ve kterém se turisté mohou na chvíli skrýt před mrazivým počasím. Kromě této kulturní památky je Gent známý také tím, že lahodí chutím každého milovníka jídla. Najdete tam totiž mnohem víc než klasické vafle, svařené víno, či obyčejné hranolky. V gentského restauracích vám nabídnou tradiční i sezónní jídla, pečené na kameni nebo vyráběné přímo před vašima očima v otevřené kuchyni. Originální kulinářský zážitek tak posilují rozmanité vůně. A představte si to teplo z rozpálené pece, které vás zahřeje, jakmile vejdete ze zimy do útulné restaurace – k nezaplacení! 🙂