LOS ANGELES: SLUNCE, MOŘE A PÍSEK V MĚSTĚ HVĚZD

LOS ANGELES: SLUNCE, MOŘE A PÍSEK V MĚSTĚ HVĚZD 1

Pláží v Los Angels je opravdu hodně, ale mezi ty nejznámější, které by vás mohly zaujmout patří ty v Malibu a Venice Beach.

Malibu je populární především diky vilám postavených u pobřeží. Mnoho celebrit neodolalo a koupili nebo pronajali si dům. Patří mezi ně například Cher, Jennifer Aniston či Goldie Hawn. Pokud byste také uvažovali nad koupí, začněte šetřit. Levnější domy stojí kolem dvou milionů dolarů a jsou v dezolátním stavu. Průměrný dům stojí přibližně čtyři Miloň dolarů.

Při návštěvě Malibu v době od září do listopadu zaručeně zahlédnete velryby. Právě tehdy plavou z jihu na sever. Pokud nevíte, co jiného dělat v Malibu kromě sledování vln, nelamte si s tím  hlavu. Milovníci sportu se zde mohou vyřádit na vlnách. Je to ráj pro surfaře. Pro ty, kteří mají spíše rádi odpočinek, doporučuji degustaci vín či procházku podél vinicích. V letních měsících se v nich koná i letní kino.

Venice beach má dost svébytný styl. Vedle molu je mnoho obchůdků se suvenýry, jakož i s kuriozitami, například ,, The green doctors „, kde nabízejí marihuanové léčiva.

Ve Venice žijí spíše lidé ze zákulisí Hollywoodu, čili ti, kteří se starají o kostýmy, osvětlení atd.

Název dostal po Benátkách, má se podobat Itálii. Ne přímo na pláži, ale pár bloků od ní, se nacházejí kanály, po kterých se můžete na lod’ke plavit a zažít skutečný la dolce vita.