Luxusní Rolls-Royce jen za 16 Bitcoinů!

Luxusní Rolls-Royce jen za 16 Bitcoinů! 1

Raritní model Rolls-Royce Ghost v poutavé matně zlaté barvě byl nedávno uveden do prodeje prostřednictvím britského portálu. Jeho počáteční cena je okolo 160 000 dolarů, což na takový luxusní kousek není až tak mnoho. Je v tom však háček!

Namísto hotovosti či klasických převodů na účet chce jeho prodejce obchod uskutečnit pouze prostřednictvím platby přes Bitcoin. Tento netradiční inzerát byl zveřejněn na britském portálu Auto Trader, přičemž jde o první auto, které bylo ve Velké Británii nabídnuto za kryptomenu. Pokud sledujete zprávy z oblasti kryptomien, určitě víte, že aktuální hodnota digitálního měny vystřelila až ke hvězdám – překonala totiž hranici 10 000 dolarů za jeden Bitcoin.

První automobilový inzerát za Bitcoin ve Velké Británii

K prvnímu inzerátu v kryptomene se vyjádřil i redakční ředitel Auto Trader, Erin Barker: „S meteorickým vzestupem popularity a hodnoty Bitcoinu v posledních letech není žádným překvapením, že se prodávající pokoušejí obchodovat takovým způsobem. Je to obrovský trend a kryptoměna si aktuálně drží vysokou hodnotu. Auto Trader však do vyhledávání zatím neplánuje přidat možnost „hledat podle Bitcoinu“, alespoň ne v brzké době. “

Zmíněný zlatý Rolls-Royce Ghost je čtyřdveřovým modelem z roku 2010, má najeto asi 56 000 kilometrů a je poháněn 6.6-litrovým motorem. Kromě toho, že se pyšní speciálním designem exteriéru, také se může pochlubit 360-stupňovým kamerovým systémem, tempomatem, automatickým brzděním a zabudovanou televizí pro každého pasažéra v zadní části. Třešničkou na dortu je zabudovaná chladnička pro správně vychlazené šampaňské. Poznávací značka automobilu GO07DEN k prodeji samostatně – k autu si ji musíte dokoupit za 10 800 dolarů.

Majitel vozidla, který pochází z britského Oldhamu, vidí v kryptoměně velký potenciál: „Proč neobchodovat v Bitcoine? V současnosti tuto měnu využívám podobně jako normální měny. Dnes je to bezpečné, praktické a neuvěřitelně zhodnotitelné, takže pro mě má určitě smysl prodat auto takovýmto způsobem. Je to budoucnost. “

Už jen nasbírat 16 Bitcoin a zlatý Rolls-Royce je váš! 😊