10 nejdražších hotelů světa

10 nejdražších hotelů světa 1

North Island, Seychely

Resort North Island („Severní ostrov“) se nachází na Seychelách, ostrově v Indickém oceánu hlubícím se nejkrásnějšími plážemi světa, je jedním z nejexkluzivnějších ostrovních útočišť na světě. Na ostrově se nachází pouze 11 honosných ručně vyřezávaných vil shlížejících na měkký bílý písek a tyrkysové moře. Na žulovém výběžku se nachází salonek a jídelní část s výhledem, spa a tělocvična, knihovna, potápěčské centrum a menší bazén. Do tohoto resortu v roce 2011 po své svatbě zamířili princ William a vévodkyně Kate. Ceny pokojů začínají od 2765 EUR za noc a osobu u nejnižší kategorie pokojů (typ prezidentské vily) včetně jídla a nápojů.

Akční nabídkaNorth Island

*

Southern Ocean Lodge, Kangaroo Island, Austrálie

10 nejdražších hotelů světa 2

Southern Ocean Lodge je první skutečná luxusní horská chata (lodge) v Austrálii, která nabízí exkluzivní pobyt na Kangaroo Island („Klokaním ostrově“) v Jižní Austrálii. Tyčí se na odlehlém útesu uprostřed pustého pobřeží a skýtá jedinečný výhled na život v Jižním oceánu a na okolní původní divočinu. Můžete se zde setkat tváří v tvář s lachtany, klokany a koalami – ostrovu Kangaroo Island se pro jeho hojnost druhů také říká „australské Galapágy“. Chata má 21 luxusních apartmánů v ekologickém stylu s okny do podlahy až ke stropu, intimní salonky ideální pro relaxaci, pískem leštěné vápencové podlahy a venkovní terasy vybavené nábytkem. Ceny pokojů začínají od „skromných“ 1050 AUD za noc u „standardního“ pokoje, který zahrnuje kompletní večeři, přístup do baru s předními druhy vín a destilátů a dopravu na ostrov z letiště.

*    

Burdž al-Arab, Dubaj, SAE

10 nejdražších hotelů světa 3

Burj Al Arab Jumeirah 5*, hotel s typickou siluetou a div architektury v Arabském zálivu, je úžasný hotel a ikona moderní Dubaje. Zdejší ubytování zahrnuje pouze prostorné apartmány, k dispozici je diskrétní registrace přímo v pokoji, recepce na každém patře a zástup osobních komorníků, z nichž každý je příkladem zdejší bezkonkurenční pohostinnosti. Pohybovat se můžete po mramorovém schodišti mezi dvěma patry, která tvoří jeden apartmán, a uklidňovat svoji duši v koupelně připomínající spa s vířivkou, mozaikovou podlahou a kompletními produkty značky Hermes. Ceny ubytování začínají od 1400 USD za noc u „standardního“ apartmánu mimo hlavní sezonu, bez jídla a nápojů. V hlavní sezoně můžete za noc v apartmánu zaplatit i více jak 5000 USD.

Akční nabídka zde 

*

Amanyara, Turks a Caicos, Karibik

10 nejdražších hotelů světa 4

Amanyara 5* ležící na krásném ostrově Providenciales u ostrovů Turks a Caicos je odlehlý ráj shrnující to nejlepší z Karibiku. Ultraluxusní resort se nachází na okraji podmořských útesů v NP Northwest Point Marine, které jsou proslulé vynikajícími podmínkami pro potápění u korálových útesů a podmořských stěn. Obklopuje ho záživá průzračná voda tyrkysového odstínu a úseky měkkého bělostného písku. Resort nabízí 40 pavilonů pro hosty se střechami z dřevěných šindelů kolem pobřeží a vil Aman a jeho design je otevřen pohledům a zvukům z nádherného moře. Ceny pokojů začínají od 1500 USD za noc u nejlevnější kategorie vil mimo hlavní sezonu (a až 30 000 USD za noc u nejluxusnějšího typu v hlavní sezoně), vyjma jídla a nápojů (které mohou znamenat dalších pár desítek USD denně).

*    

Four Seasons Tented Camp Golden Triangle, Thajsko

10 nejdražších hotelů světa 5

Tropický a odlehlý Four Seasons Tented Camp Golden Triangle 5* („Stanový tábor Zlatý trojúhelník“) nabízí nezapomenutelné zážitky na severu Thajska u jižní hranice Barmy/Myanmaru. Výlety zahrnující 3-4 noci pro Vás mohou znamenat jedinečný životní zážitek, když budete cestovat na slonech skrz bujnou džungli a po horských stezkách. Mezi výlety můžete relaxovat v některém z 15 skvělých stanů nabízejících ubytování, skýtajících úžasné výhledy a vybavených ručně vyrobeným nábytkem. Když vychází slunce nad Barmou, uslyšíte zpěv mnichů z nedalekého kláštera a můžete pozorovat gekony skotačící ve větvích stromů. Ceny pokojů začínají od 2200 USD za noc u nejlevnější kategorie (včetně jídla a nápojů).

Akční nabídka zde 

*    

Velaa Private Island, Maledivy

10 nejdražších hotelů světa 6

Výjimečné soukromé luxusní letovisko na atolu Noonu a 45 vilami a mnoha bazény, to je Velaa Private Island 5*,  které nabízí kuchyni ověnčenou michelinskými hvězdičkami a jeden z nejlepších vinných sklepů na ostrovech, a také špičkové podmínky pro vodní sporty včetně malé vlastní ponorky. Jeho mimořádné zařízení a vybavení zahrnuje jediné spa My Blend By Clarins na Maledivách a „golfovou akademii“, kterou zde zřídil dvojnásobný mistr a šampion golfista Jose Maria Olazabal. V současnosti je to nejdražší resort na Maledivách. Ceny pokojů začínají od 2400 USD za noc u nejlevnější kategorie (a až 23 000 USD za noc u nejluxusnějších vil), vyjma jídla a nápojů.

*    

Mombo Camp a Little Mombo Camp, Botswana

10 nejdražších hotelů světa 7

Tábory Mombo a Little Mombo Camp („kempy Mombo a Malý Mombo“) nacházející se na severním výběžku ostrova Chief’s Island v deltě Okavanga byly postaveny ve stínu mohutných stromů s výhledem na nivu řeky, která bývá plná volně žijících zvířat. Zdejších 9 prostorných luxusních stanů s příslušenstvím je umístěno 2 m nad zemí, k dispozici je dlouhá veranda, sala a sprchy uvnitř i venku. Hlavní obytné části, bar a jídelní část v Mombo Camp jsou zastřešené doškovou střechou, zatímco ohrazená boma dodává tradiční atmosféru vynikajícím jídlům podávaným pod hvězdami. Dále jsou zde 2 menší bazény, v nichž můžete relaxovat, a tělocvična, kde si můžete zacvičit.

Little Mombo, také ležící na ostrově Chief’s Island, je menší a intimnější tábor, který má má vlastní jídelní prostor a lesknoucí se bazén. Ceny v kempu Mombo začínají od 1783 USD za noc a osobu mimo hlavní sezónu, což nezahrnuje jídla a další táborové aktivity.

The Brando, Francouzská Polynésie

10 nejdražších hotelů světa 8

The Brando je jedinečný luxusní resort a mimořádně krásném ostrově Tetiaroa ve Francouzské Polynésii, atolu tvořeném desítkou menších ostrůvků kolem lesknoucí se laguny 48 km severně od Tahiti. The Brando 5* nabízí bezstarostný luxus uprostřed nádherné původní přírody. Přístup na ostrov je pouze soukromým letadlem a resort zahrnuje 35 vil na bílých písečných plážích, které často navštěvují mořské želvy, manty a expcké ptactvo. Resort je navržen tak, aby odrážel polynéský životní styl a kulturu. Právě v této zemi přírodních divů se nakonec usadil a našel svůj domov herec Marlon Brando. Ceny pokojů začínají od 3000 EUR za noc u nejlevnější kategorie pokojů (vila s jednou ložnicí) včetně jídla a nápojů.

Laucala Island, Fidži

10 nejdražších hotelů světa 9

Laucala Island, soukromé ostrovní útočiště v Pacifiku, spojuje krajinu dramaticky lemovanou deštným pralesem a bílé písečné pláže s bezkonkurenčním luxusem a soukromím. Ztělesňuje intimitu a pohostinnost, kterými je souostroví Fidži proslulé. Na exkluzivním tropickém resortu se přitom nešetřilo – naleznete zde 25 vil ve fidžijském stylu rozmístěných mezi kokosovými plantážemi, osamělými plážemi i na vrcholu vulkanických kopců, odkud shlížejí na korálové útesy a nekonečnou džungli. K dispozici jsou plavby ponorkou v mořských hlubinách plných života. Ceny pokojů začínají od 5500 USD za noc u nejlevnější kategorie pokojů (a i více jak 10 000 USD za noc u nejluxusnějšího typu vily) včetně jídla a nápojů.

*    

Necker Island, Britské panenské ostrovy

10 nejdražších hotelů světa 10

Soukromý ostrov o rozloze 74 akrů je majetkem Richarda Bransona a nesporně jedním z nejidyličtějších míst v Karibiku. Branson ostrov koupil v roce 1978 a dnes je součástí Virgin Limited Edition, Bransonovy sbírky unikátních letovisek. K dispozici je skvělý tým oddaného personálu, a také přes 200 plameňáků, kteří patří k areálu. V srpnu 2011 se Necker Island dostal do zpráv, kdy po úderu blesky vyhořel jeho Velký dům. Po rekonstrukci v hodnotě 9 mil. GBP je dnes opět v provozu. Celý ostrov je možné si pronajmout. To vyjde na 62 000 USD za noc, ale za to si můžete pozvat až 30 dospělých osob a obsluhovat Vás bude personál čítající asi 70 lidí.