Má Apple důvod na obavy? Xiaomi představilo novou vlajkovou loď za směšnou cenu

Má Apple důvod na obavy? Xiaomi představilo novou vlajkovou loď za směšnou cenu 1

Čínský technologický gigant Xiaomi včera představil novou vlajkovou loď, která by měla útočit na pozice etablovaného iPhone 6 Plus a Samsung Galaxy Note. Prémiový phablet s názvem Mi Note se může pochlubit skutečně zajímavými parametry.

Velikost obrazovky 5.7-palců je stejná jako u iPhone 6 Plus a také jako u Samsung Galaxy Note. V Xiaomi se snažili vytvořit unikátní design až na tolik, že se musel dostavit samotný Johny Ive s Cupertino, aby podal žalobu z důvodu krádeže duševního vlastnictví.

Mi Note nabídne svému uživateli 3 GB RAM s výkonným procesorem Snapdragon 801 2.5Gh. Baterie s kapacitou 3000 mAh se postará o slušnou životnost na jedno nabití. Nad displejem se nachází přední „self“ kamera s rozlišením 4 megapixelů, fotoaparát s větším počtem megapixelů umístěný na zadní straně obsahuje optickou stabilizaci. Nadstandardní rozlišení displeje 1080p potěší i toho nejnáročnějšího uživatele, což však uživatele potěší ještě více je cenovka s jakou Mi Note přichází na trh. Cena by neměla překročit hranici 370 dolarů. Za cca 520 dolarů můžete dostat model Mi Pro s vysokým rozlišením 1440p a 4 GB RAM.