Bern: ubytování a tipy na výlety

Bern: ubytování a tipy na výlety 1

Kde se ubytovat

Malebné staré město Bern leží v dlouhém zákrutu řeky Aary a je téměř celé obklopené vodou. Většina hlavních atrakcí, jako je nádherná katedrála, hodinová věž a několik muzeí kostelů, se nachází blízko sebe v tomto prostoru, zatímco slavný Medvědí park a Růžová zahrada jsou hned za mostem na konci starého města. Pamětihodnosti tak najdete ve starém městě samotném a za Růžovou zahradou poblíž trasy tramvaje. Zde uvádíme některé výborně hodnocené hotely v Bernu.

19 atrakcí švýcarského Bernu 

Luxusní hotely: Hotel Schweizerhof Bern 5*, který je členem skupiny Leading Hotels of the World, se nachází u vlakového nádraží a hlavních atrakcí ve starém městě. Elegantní pokoje v historickém grand hotelu BELLEVUE PALACE Bern 5* nabízejí výhledy na řeku a na hory. Na výběžku starého centra nedaleko Medvědího parku najdete Hotel Belle Epoque 4*, butikový hotel s vlastním charakterem.  

Hotely střední třídy: Hotel Alpenblick 3* v elegantní staré budově v tiché rezidenční ulici je vzdálen jen kousek pěšky od Růžové zahrady ve starém městě. Na zahradu v okrsku plném parků shlíží Hotel Jardin Bern 3* situovaný v blízkosti tramvajové trasy a centra. The Bristol 4* je butikový hotel v samém srdci starého Bernu nabízející moderní pokoje s osobitými prvky.

Ekonomické hotely: když přejdete most od starého města, objeví se před Vámi Hotel Landhaus, dobrá volba pro ty, kdo přijedou autem, protože má přilehlé parkoviště. Ibis Bern Expo 2* se nachází naproti centra Bern Expo přímo u trasy tramvaje do starého města a k vlakovému nádraží. Jen 10 minut pěšky od centra a u trasy tramvaje najdete Bed & Breakfast Wildrose 4*, který poskytuje hostům jízdenky na tramvaj.

Pro cestovatelské tipy a triky jak najít levné ubytování a ušetřit peníze klikněte zde nebo vyzkoušejte tento srovnavač Hotelscombined.com  ,  kde můžete porovnat všechny ceny jednoho a toho samého hotelu na jednom místě.  

Bern: ubytování a tipy na výlety 2
Lucernské jezero

Tipy na jednodenní výlety z Bernu

Interlaken

Krásný Interlaken je světoznámý. Asi 60 km od Bernu v úseku Alp Bernese-Oberland leží město a region, které představují vstupní bránu do oblasti hor, jezer a rychlých řek. Město leží mezi Thunským a Brienzským jezerem u řeky, která jezera spojuje. Po celá staletí byl Interlaken proslulý výrobou hodinek a uměním tisku, zatímco dnes je oblíbeným cílem pro outdoorovou rekreaci. Návštěvníci sem přicházejí provozovat horský paragliding, canyon jumping a pěší turistiku, a také navštívit výběr lázní a wellness center ve městě.

Unikátní muzeum hodin ve Švýcarsku má tvar spirály

Thun

Thun, možná nejpůvabnější město v zemi leží v místě, kde se Aara vlévá do Thunského jezera, jen 30 km jižně od Bernu. Městu dominuje hrad, zatímco v ulicích vynikají chodníky pro pěší lemované květinami. Jedná se o vstupní bránu k outdoorovým rekreačním aktivitám, ale nenechte si ujít ani návštěvu hradu a staré radnice, procházku kolem jezera, návštěvu vojenského muzea Panzermuseum a Wocher Panorama (nejstaršího dochovaného panoramatu na světě).

Biel

Na úpatí pohoří Jura na východním konci dlouhého Bielského jezera leží švýcarské centrum výroby hodinek. Městečko Biel má udržované historické centrum a dvojjazyčnou kulturu. Díky vynikajícím muzeím, restauracím a kavárnám je Biel příjemným místem, ale určitě byste měli prozkoumat také okolní jezerní region.

Murten

Na jihovýchodním břehu jezera Murten/Morat leží středověké městečko Murten v pásmu kopců, které označuje jazykovou hranici mezi německy a francouzsky mluvícím Švýcarskem. Murten, který byl poprvé zmíněn už v roce 515 n.l., je dobře zachovalý a malebný. Ve skutečnosti se jedná možná o nejlépe zachovalé středověké město v Evropě, které si uchovalo také okruh středověkých hradeb. Město je proslulé vodními sporty a kulturními aktivitami (kterých je na tak malé město opravdu hodně), ale také představuje skvělé místo ke klidným procházkám kolem jezera se pozoruhodnými výhledy.

Fribourg/Freiburg

Bern: ubytování a tipy na výlety 3

Asi 35 km od Bernu leží Fribourg/Freiburg, jedno z nejhezčích středověkých měst ve Švýcarsku. Leží na řece Sarine/Saane, která protéká hlubokým údolím ve švýcarské plošině (Mittelland) a překračuje kulturní hranici mezi německy a francouzsky mluvící částí země. Díky tomu nabízí pozoruhodnou kulturní směsici. Čtvrtě Auge a Bourg před horním městěm leží na malebném místě nad skalnatými břehy říčního zákrutu; v dolním městě se nacházejí okrsky Neuveville na levém břehu a Planche na pravém břehu. K hlavním atrakcím patří dobře udržované staré město s gotickou katedrálou sv. Mikuláše vybudovanou ve 14. a 15. staletí na místě dřívější románské stavby. Katedrála je proslulá moderní vitráží od Jozefa Mehoffera, a také zlatým a slonovinovým pokladem z doby od 15. do 20. století. Kromě toho Fribourg nabízí působivý výběr muzeí, jako je Přírodovědecké muzeum, Muzeum Gutenberg, Muzeum umění a historie a dokonce i muzeum šicích strojů.

Lucern

Asi 90 minut vlakem od Bernu leží Lucern  (Luzern) obklopený vrcholky zahalenými sněhem. Jedná se o město s úžasnou středověkou architekturou, kde jakoby čas ubíhal pomaleji než jinde. Lucern je znám svým dřevěným mostem Kapellbrücke („Most kaple“) původně vybudovaným ve 14. století. Návštěvníci mohou podniknout plavbu kolesovým parníkem po Lucernském jezeře nebo vyjet lanovkou Dragon Ride na vrchol hory Pilatus. Historické jádro Lucernu je bez aut a představuje skvělé místo k pěším prohlídkám s obdivováním architektury ze 17. století.