Ifa 2015: Technics představil špičkové audio ze série Grand G30

Ifa 2015: Technics představil špičkové audio ze série Grand G30 1

Novou sérii produktů Grand tvoří dva přístroje – síťový zesilovač SU-G30 a hudební server ST-G30. Grand představuje úplný vrchol nabídky od značky, o kterou se budou zajímat pouze ti majetnější z nás.

Model SU-G30 je stereo zesilovač s možností streamování hudby. Bude k dispozici na podzim za cenu 3.500 EUR. Integruje v sobě převodník 24 bitů / 192 kHz a technologií Trickle-down, známou z podobných luxusních přístrojů.

Legendárními Technics JE ZPĚT

Hudební server ST-G30 má novou mechaniku, která dokáže vypalovat CD a Současně poskytovat své služby jako NAS server. ST-G30 nedokáže přehrávat CD disky, slouží pouze k ukládání souborů FLAC na zabudovaný 512 gigabajtový pevný disk. SSD disk se bude dat vyměnit, což do budoucna zaručuje bezproblémový upgrade. Před streamováním hudby je třeba uložit všechny skladby na pevný disk.

Soubory pak přenese Vlastní aplikace společnosti Panasonic. Japonci věří, že SSD disky jsou pro tento účel ideální, protože nemají žádné pohyblivé součástky a nedělají žádný hluk. Na zadní straně přístroje se nenacházejí žádné analogové konektory. Na přístroji je k dispozici jeden USB audio výstup, který Slouží k připojení k SU-G30 nebo externími DAC převodníků. Server bude k dispozici na jaře 2016. Jeho cena zatím není známa.

Nový je i prémiový mikrosystém Ottava SC-C500, který má CD přehrávač a poskytuje bezdrátové připojení. Přichází se zcela novými reproduktory, které Panasonic navrhl exkluzivně pro tento systém. Tři výškové měniče v každém z reproduktorů šíří zvuk pod 270-stupňovým úhlem, basové měniče vyrážejí vpřed a dolů.

Zesilovač je vybaven komerčními terminály, které umožňují připojení Bi-amp. Neznamená to však, že zde nebude možné připojovat i jiné reproduktory. Panasonic v tomto směru vyjde vstříc modelem bez terminálů Bi-amp. SC-C500 by se měl dostat do prodeje na konci podzimu za cenu kolem 2.000 EUR.