Maskovaná Škoda KodiaQ poprvé v cíli Tou De France

Maskovaná Škoda KodiaQ poprvé v cíli Tou De France 1

Slavný cyklistický závod Tour de France sponzorovala mladoboleslavská Škodovka už potřinácté. Kromě tři sta vozidel, které česká automobilka dodala organizátorům, se diváci mohli v neděli 24. 07. 2016 pokochat i na luxusní lahůdce ve formě dlouho očekávaného SUV ŠKODA KodiaQ. Podívejte se na jeho novou, maskovanou podobu.

V poslední nedělní etapě Tour de France vedlo nové SUV peloton do cíle proslulého bulváru Champs-Elysées. Diváci měli možnost vidět ŠKODU KodiaQ stále však pouze v maskované verzi. Za volantem seděl bývalý profesionální cyklista Stephen Roche. Sériového provedení se dočkáme až 1. září 2016 na světové premiéře v Berlíně a koncem září spatří světlo světa i na výstavní premiéře Pařížského autosalonu.

V závěru Tour de France se ŠKODA KodiaQ předvedla v novém, atraktivním maskovaní. Černo-bílo-šedou kombinaci, nahradilo červeno-černo-šedé maskování. Celkové maskování automobilu se skládá z 14000 jednotlivých dílů fólie, jejichž aplikace zabrala čtyřem pracovníkům 120 hodin práce. Díky strakatému zbarvení se jen těžko dají rozpoznat linie samotné karoserie. Výsledný efekt této kubistické kamufláže věru stojí za to.

Nové sedmimístné SUV, pojmenované po medvědovi Kodiak, plánuje zahájení prodeje začátkem roku 2017. Tento dlouho očekávaný model z dílny české automobilky bude propagován spojením „Discover new grounds“, tedy „objevte nové světy“. KodiaQ však není historicky prvním maskovaným automobilem, které se převezeno na Tour de France. Loni na pelotonu předvedlo svou předpremiérovou  ​​jízdu maskované SUV F-Pace z dílny automobilky Jaguar.