Maybach S600 Guard: nejbezpečnější auto na světě?

Maybach S600 Guard: nejbezpečnější auto na světě? 1

Německá automobilka Mercedes ve spolupráci s Německým spolkovým úřadem pro vyšetřování trestné činnosti vyrobila nejbezpečnější auto na světě. Jde o model Maybach S600 Guard. Jeho karoserie je vyrobena ze speciální ocelové konstrukce, která posádce zaručuje prvotřídní ochranu.

Na rizikových místech je ocelová vrstva dokonce dvojnásobná. Zevnitř jsou okna potaženy polykarbonátem, který zabrání rozbití skla. Ochranou vrstvou, je pokrytá i spodní část, a tak bezpečně projdete i přes minové pole. Majitel si může připlatit 7000 liber za přívod čerstvého vzduchu do auta.

Ten může být užitečný v případě, že se s autem vybere do oblasti zamořené nebezpečným plynem. Pneumatiky odolají všem pokusům o jejich propíchnutí. Palivová nádrž je vyztužena ochrannou vrstvou, která dokáže utěsnit otvor po kulce. Maybach má slušný výkon na to, aby se posádka útoku vyhnula: 6-listrovou motor twin-turbo 12 V s výkonem 523 koňských sil. Za příplatek 1800 liber lze do zavazadlového prostoru doinstalovat nějaké zbraně. Konečná cena vozu tak může být až 438 000 liber. Před koupí si však firma Mercedes prověří budoucího majitele, aby Maybach nikdo nezneužil k páchání kriminality.