POZNEJTE TY NEJKOUZELNĚJŠÍ MÍSTA NA ISLANDU

POZNEJTE TY NEJKOUZELNĚJŠÍ MÍSTA NA ISLANDU 1

První pohled na tuto nádhernou krajinu vám vyrazí dech a druhý vás dostane doslova na kolena. Island je považován za jedno z nejkouzelnějších míst na světě, za což vděčí své neposkvrněné přírodě a rozmanitosti. Přinášíme vám několik tipů na to, co se rozhodne na Islandu vyplatí vidět a zažít.

Seljalandsfoss

Pod tímto krkolomným názvem se ukrývá jeden z nejznámějších islandských vodopádů. Nachází se v jižní části ostrova a voda z něj padá ze 60-metrové skalní stěny do jezera pod ním. Návštěvníci se mohou projít přímo pod vodopádem, protože podél stěny se nachází úzká cestička. Třeba si však zvolit vhodnou obuv a pláštěnka, chodník je totiž neustále mokrý a kluzký.

Laugavegur

Jde o turistickou trasu vedoucí z kempu Landmannalaugar do Þórsmörk, která je podle cestovatelských bedekry jedna z nejzajímavějších na světě. Je dlouhá přibližně 55 kilometrů a lemuje ji islandská příroda v celé své rozmanitosti – od našedlý, nehostinných kopců přes ledovce až po zelené mechové plánu. Projít se dá za 3 až 4 dny dle aktuálního počasí, které se však rychle mění. Na tuto trasu lze vydat pouze v období od poloviny června do poloviny září, pak ji zavane sníh a chaty se pro turisty uzavřou. Během treku můžete obdivovat různobarevné kopce z nánosů ryolity, čili lávy s různými minerály, navštívit neustále se měnící ledové jeskyně a projít se kolem obrovského jezera Aftavátn.

Húsavík

Město na severním pobřeží ostrova má vlastní letiště a přístav. Návštěvníci jej však vyhledávají i z jiného důvodu, je to totiž ideální místo na pozorování velryb. Malé, téměř nehlučné lodě vyplouvají s nadšenými turisty na moře několikrát do dne. Šance na pozorování největších ch mořských tvorů je právě zde skutečně vysoká. Lodí se dostanete z Husavik i na ostov Lundey, kde můžete pozorovat tisíce hnízdících ptáků, včetně papoušků.

Toto však rozhodně není všechno! Více z těch nej, které lze vidět na Islandu, vás čeká v dalším článku.

Sky Lagoon – nová termální laguna 

NP Vatnajökull

Hora Kirkjufell