Mercedes Generation EQ: plně elektrické SUV s dojezdem až 500 km

Mercedes Generation EQ: plně elektrické SUV s dojezdem až 500 km 1

Mercedes odhalil koncept plně elektrického vozu Generation EQ s výkonem 400 koní a dojezdem až 500 km. Jde o SUV ve formě kupé, které bude předobrazem zcela nové řady elektrických vozidel, prezentovaných pod novou značkou EQ.

Dvojice elektromotorů v tomto vozidle produkuje sílu s kombinovaným výkonem až 402 koňských sil a poskytuje maximální točivý moment až 700 Nm. Lithium-iontové baterie si přitom společnost Daimler vyrábí sama. Disponují celkovou kapacitou, více než 70 kWh což umožňuje zrychlení z 0-100km/h za méně než 5 sekund!

Nová modulární architektura je díky škálovatelným komponentům velmi flexibilní a trvale pohání všechna čtyři kola. Do výroby se dostane v roce 2019 a počítá se s tím, že bude konkurovat vozům, jako je např. Tesla model X či budoucí Audi e-Tron Quattro.

Design konceptu Generation EQ je dynamický, s čistými liniemi. Podle slov vedoucího designéra Gordena Wagenera bylo cílem vytvořit avantgardní, moderní a výrazný electro-look. Hlavním designovým prvkem, který bude rozlišovat všechny budoucí elektrické modely Generation EQ, je přední maska ​​Black Panel s bíle-osvětlenou hvězdou Mercedesu.

V kabině se nacházejí čtyři samostatná sedadla s integrovanými reproduktory. Monumentálně působí širokoúhlý modulární displej za volantem. Menší displeje jsou integrovány do předních opěradel. Automobilka by chtěla v budoucnu prosadit možnost rychlonabíjení, kdyby pět minut zajistilo až 100-kilometrový dojezd.

Pokud jde o cenu, ta by měla být srovnatelná s Mercedesem GLC. Do roku 2025 počítá Daimler s více než 10-ti plně elektrickými modely vlastní výroby.