Hlavní turistické atrakce indického Dillí

Hlavní turistické atrakce indického Dillí 1

Dillí je jak svazové teritorium v Indii, tak město, a tvoří ho dva velmi odlišné světy: Nové Dillí a Staré Dillí. První z nich bylo založeno Brity v roce 1931, aby sloužilo jako královská metropole, a je moderní metropolí země a sídlem vlády, zatímco Staré Dillí je mnohými považováno za symbolické srdce širší metropolitní oblasti. Dillí patří k nejlidnatějším regionům světa a představuje opojnou směsici tradičního a moderního, je významným náboženským centrem a nejrušnější mezinárodní vstupní branou Indie. Jeho historie je tak stará jako proslulá řeka Jamuna, jedna z posvátných řek hinduismu a přírodní linie oddělující Nové Dillí na západě od Starého Dillí na východě. V obou Dillí je spousta možností, co dělat a na co se podívat, jako je poznávání rozmanitého umění a řemesel, spousta skvělých památek, nespočet kulturních center a vynikající kuchyně s lahůdkami z každého koutu Indie. Dillí je rájem pro nakupování s řadou bazarů a tržnic včetně Chandni Chowk, nejznámějšího obchodního okrsku v zemi. Zde uvádíme přehled hlavních turistických atrakcí Dillí.

Indický Zlatý trojúhelník: Dillí, Agra, Džajpur

Červená pevnost

Krásnou Červenou pevnost (Red Fort) nechal postavit Šáhdžahán v roce 1648 a sloužila jako sídlo mughalské moci až do roku 1857. Skvělá stavba s vysokými zdmi z červeného pískovce zabírá plochu ve tvaru půlměsíce obklopenou příkopem (více jak 2 km2). Impozantní hlavní vchod, Láhaurská brána, byla pojmenována podle toho, je je obrácena směrem k Láhauru (Lahore) v Pakistánu, zatímco ještě velkolepější Dillíská brána sloužila císaři pro ceremoniální průvody. Když vstoupíte dovnitř Láhaurskou branou, dostanete se do Chhatta Chowk, krytého bazaru ze 17. století, kde můžete zakoupit např. hedvábí, šperky, klenoty a předměty ze stříbra, spolu se suvenýry a potravinami. Budova Naubat Khana v Červené pevnosti kdysi sloužila hudebníkům, kteří hráli císaři, a její galerie dodnes ukrývají mnoho zajímavých hudebních nástrojů, jako jsou tympány, gongy a činely. Za pozornost stojí rovněž Diwan-i-Am (Síň veřejných audiencí), kde císař přijímal své poddané, z krásného bílého mramoru. Skvělý způsob, jak si prohlédnout Červenou pevnost (úvodní foto) a další nejvýznamnější atrakce města, představuje soukromá celodenní prohlídka Starého a Nového Dillí. Trvá 9 hodin a zahrnuje služby profesionálního průvodce a řidiče, kteří Vás zavedou na atraktivní místa, jako je Humájúnova hrobka, Qutub Minar, mešita Jama Masjid, Brána Indie a slavný Lotosový chrám (níže). Zahrnuto je vyzvednutí z hotelu a jízda rikšou. 

Adresa: Netaji Subhash Marg, Chandni Chowk, New Delhi, Delhi 110006

Slavné paláce a pevnosti v Indii

Minaret Qutub Minar 

Hlavní turistické atrakce indického Dillí 2
Železný sloup

Krásný Qutub Minar (Qutab Minar, Kutub Minár), který byl dokončen ve 12. století a je to nejvyšší minaret v Indii a památka na seznamu UNESCO, přitahuje návštěvníky z celého světa, kteří touží vylézt na jeho vrchol kvůli dechberoucím výhledům na okolí. Bohatě zdobená pětipatrová věž se tyčí do výšky přes 70 m a pokrývají ji bohaté rytiny týkající se historie Qutub a nápisy z koránu. Zajímavé je, že byl postaven z různých typů kamene (první tři patra jsou z červeného pískovce, zatímco čtvrté a páté patro je z mramoru a pískovce). Komplex zahrnuje přilehlou mešitu Quwwat-ul-Islam Masjid, bránu postavenou v roce 1310, hrobky panovníků (Altamish, Alauddin Khalji a Imam Zamin) a Železný sloup (Alai Minar) starý minimálně 2000 let. Řadu dalších významných hrobek můžete najít v Zahradě Lodi, parku v Novém Dillí zabírajícím kolem 90 akrů. Lokalita kdysi patřící dynastii Lodi (která vládla částem severní Indie do 17. století), je obzvlášť oblíbeným místem pro místní, kteří sem chodí na procházky, ale také pro turisty.

Adresa: Mehrauli, Nové Delhi, Delhi 110030

 

Chrám Gurudwara Bangla Sahib

Nejvýznamnější dillíský sikhský svatostánek, chrám Gurdwara Bangla Sahib z 18. století nedaleko Connaught Place, je další místo, které stojí za návštěvu. K jeho hlavním atrakcím patří nádherné jezero Sarovar v srdci velkého komplexu, a také jeho zlatá kopule a vlajkový stožár. Zajímavá je i samotná velká budova chrámu spolu s její galerií umění a malým muzeem věnovaným historii sikhského náboženství. Návštěvníci jsou zde vždy vítáni a k dispozici je výborné jídlo zdarma z velké kuchyně Gurdwara. Jediné, co po Vás za to budou požadovat, je, abyste měli zakryté vlasy a zuli si boty (na místě Vám půjčí šátek a postarají se o uložení bot).

Adresa: Ashoka Road, Hanuman Road Area, Connaught Place, New Delhi, Delhi 110001 

 

Lotosový chrám

Hlavní turistické atrakce indického Dillí 3

Velkolepý svatostánek náboženství Bahá’í známý spíše jako Lotosový chrám díky jeho tvaru s 9 stranami a s ústředním dómem, představuje architektonické mistrovské dilo. Zbudován byl z bílého betonu a mramoru a celá stavba působí jako křehký květ. Zvedá se mezi 9 okolními bazény, takže to vypadá, jako by se květ měl každým okamžikem rozvinout. Chrám byl zbudován v roce 1986 a přilákal už více jak 70 milionů návštěvníků, takže se jedná o atrakci patřící k nejnavštěvovanějším na světě (za zajímavé, že v této pozoruhodné stavbě nejsou žádné náboženské sochy, obrazy ani jiné symboly náboženství). Další moderní chrám, který byste si neměli nechat ujít, je chrám ISKCON (Mezinárodní společnosti pro vědomí Krišny), jeden z největších chrámových komplexů Krišny v zemi.

Adresa: Lotus Temple Road, Shambhu Dayal Bagh, Bahapur, New Delhi, Delhi 110019

 

Brána Indie

Hlavní turistické atrakce indického Dillí 4

Impozantní Brána Indie, která trochu připomíná Vítězný oblouk v Paříži, je skvělý kamenný oblouk postavený na památku indických vojáků, kteří zahynuli v I. světové válce. Pod mohutnou stavbou hoří věčný oheň a jeho stěny jsou popsány jmény více jak 90 000 vojáků, kteří přišli o život. Nahoře na základně z červeného kamene stojí mělká klenutá mísa, která bývá při některých příležitostech naplněna hořícím olejem (obvykle při významných výročích).  Stavba dominuje okolnímu parku, stále rušnému místu s davy turistů i místních, kteří si zde dávají piknik nebo prostě relaxují. Obzvlášť krásná je Brána Indie v noci, když je – spolu s nedalekou fontánou – krásně nasvícená.

Adresa: Rajpath, India Gate, New Delhi, Delhi 110001

 

Mešita Jama Masjid

Jama Masjid (Džama Masdžíd) je jedna z největších mešit Indie a představuje poslední velký architektonický počin Šáhdžahána. Krásná stavba byla dokončena v roce 1658 a zahrnuje 3 brány, 4 zužující se věže a 2 minarety vysoké 40 m, postavené z červeného pískovce a bílého mramoru, krásně střídaných ve vertikálních pruzích. Návštěvníci mohou vylézt na vrchol jižního minaretu, odkud se nabízí fantastické výhledy na Staré Dillí, a poté navštívit velký ústřední bazén, který slouží k mytí před modlitbami (návštěvníci si musí zout boty a být vhodně oblečeni; ne-muslimové nemají povolen vstup během modliteb). Poté zavítejte na Chandni Chowk (Čándní Čók), mohutný hlavní tah s tržištěm ve Starém Dillí, kde můžete nakupovat a jíst. Za pozornost stojí především Naya Bazar a Gadodial, známé trhy s kořením, kde spatříte stovky různého zboží včetně anýzu, zázvoru, granátových jablek, šafránu, lotosových semínek, okurek a omáček čatní.

Adresa: Chandni Chowk, New Delhi, Delhi

 

Humájúnova hrobka

Humájúnova hrobka umístěná v krásné velké čtvercové zahradě je mauzoleum zbudované z bílého mramoru a červeného pískovce. Byla navržena jako prototyp pro Tádž Mahal v Agře a představuje vynikající příklad mughalské architektury. Postavit jen nachala v polovině 16. století císařovna Haji Begum, hlavní vdova, pro svého zesnulého manžela Humájúna. Hrobka je obklopena zelenou formální zahradou a dalšími hrobkami (včetně hrobky Humájúnova holiče a hrobky Isa Khana, architekta Tádž Mahalu, což je pěkný příklad architektura Lodi s oktagonálním tvarem). Zajímavý je pohled na tuto stavbu po setmění, když je nasvícena.

Adresa: Mathura Road, Nizamuddin, New Delhi, Delhi 110001

Hlavní turistické atrakce Indie

Chrám Akshardham

Nádherný hinduistický chrám Akshardham, který byl dostavěn teprve nedávno (otevřen byl v roce 2007), vypadá jako by byl starý celá staletí. Nádherná budova je vyzdobena bohatými kamennými rytinami a přitahuje nesčetné davy návštěvníků díky své majestátní kráse. K nejzajímavějším prvkům patří úžasný hlavní monument vysoký 43 m s bohatými rytinami zvířat, rostlin, bohů, tanečníků a hudebníků, vše z růžového pískovce a mramoru. Za pozornost stojí především 234 bohatě zdobených sloupů podpírajících jeho 9 kopulí, a také skvělá kamenná pocta slonům, v jejímž centru se nachází mohutná socha (3000 tun) jednoho z nich. K dalším zajímavým prvkům patří kinosál promítající filmy o stavbě budovy, zábavná plavba na člunu (15 minut) seznamující s bohatou historií a rozmanitou kulturou Indie a velká hudební fontána Yagnapurush Kund, krásná především v noci, když je nasvícená.

Adresa: Noida Mor, New Delhi, Delhi 110092 

 

Stará pevnost (Purana Qila)

Většina turistů míří přímo ke známější Červené pevnosti, takže Stará pevnost (Purana Qila) bývá často přehlížena, přitom stojí za to, abyste ji předali do svého programu prohlídky Dillí. Může se chlubit historií starou asi 2500 let, ale současná impozantní budova pochází z 16. století (ačkoli byly objeveny důkazy o starších stavbách z 3. století). Stavba hrála po celá staletí významnou roli v záležitostech regionu a byla ovlivněna především muslimským náboženstvím, jak dokazuje zdejší mešita Qila-i-Kuna, svatostánek s jednou kopulí postavený v roce 1541. Zabírá plochu 2 km2 a můžete si prohlédnout její silné hradby a 3 velké brány, obzvlášť působivé při nočním osvětlení.

Za návštěvu stojí také Archeologický park Mehrauli (200 akrů)  s řadou významných staveb, z nichž některé jsou staré více jak 1000 let. K hlavním atrakcím patří staré ruiny pevnosti Lal Kot, spolu s novějším svědectvím o britské okupaci za vlády královny Viktorie.

Adresa: Mathura Road, New Delhi, Delhi 110003

 

Rajpath a Rashtrapati Bhavan

Rajpath, známá také jako Královská cesta, je tradiční ceremoniální trasa v Novém Dillí. Vede od paláce Rashtrapati Bhavan, oficiálního rezidence prezidenta, kolem významných pamětihodností, jak je náměstí Vijay Chowk a Brána Indie až k Národnímu stadionu. Široká třída je lemována stromy, trávou a jezírky a ožívá vždy 26. ledna při průvodu v Den republiky, kdy se zde shromáždí mnoho tisíc lidí, aby oslavilo výročí nezávislosti země. Na západním konci trasy Rajpath se nachází prezidentské sídlo Rashtrapati Bhavan (kdysi rezidence britského místokrále), nesporně jedna z nejvelkolepějších budov v Dillí představující eklektickou směsicí mughalského a evropského architektonického stylu, s asi 340 bohatě zdobenými místnostmi. Za pozornost stojí především nové Muzeum Rashtrapati Bhavan, které nabízí pohled do budovy spolu se zajímavými expozicemi souvisejícími s bývalými prezidenty země.

Tip: pokud zde budete v únoru nebo březnu, prohlédněte si přilehlé mughalské zahrady, které nabízejí nádhernou přehlídku výsadby kolem prezidentské rezidence.  

Adresa: Gate 30 & 35, President’s Estate, New Delhi, Delhi 110004

 

Gándhího památníky a muzea: Gandhi Smriti a Mahatma Gandhi Memorial

V Dillí najdete řadu odkazů na Mahátmu Gándhího (1869-1948), což je svědectví o významu odkazu tohoto muže. Z mnoha atrakcí spojených se jménem slavného vůdce indického hnutí za nezávislost je patrně nejlepší Gandhi Smriti (Gandhího památník), muzeum umístěné v budově, kde byl Gandhí v roce 1948 zavražděn. K nejzajímavějším částem patří expozice a memorabilie spojené s jeho životem i smrtí, včetně místnosti, kde pobýval, ponechané přesně tak, jak byla. Dále můžete navštívit Multimediální muzeum Věčný Gandhí (Eternal Gandhi Multimedia Museum) s historickými záznamy mapujícími podrobně Gandhího četné úspěchy. Zajímavá je především možnost projít se po zahradě, kde kdysi Gandhi trávil mnoho času (místo, kde byl zastřelen, je dnes označeno tzv. Sloupem mučedníků). Za pozornost stojí rovněž památník Raj Ghat jen pár minut pěšky odtud na místě, kde bylo spáleno jeho tělo.

Adresa: 5 Tees January Marg, New Delhi, Delhi 110011

.

Observatoř Jantar Mantar 

Hlavní turistické atrakce indického Dillí 5

Nedaleko Connaught Place, jednoho z největších a nejznámějších obchodních okrsků v Novém Dillí, se nachází Jantar Mantar patřící k 5 astronomickým observatořím, které nechal postavit maharádža Jai Singh I. v roce 1725. Byla určena k tomu, aby obyvatelům umožňovala pozorovat pohyby slunce, měsíce a planet, a je v dobře zachovalém stavu. Může se chlubit několika dalšími vystavenými starými nástroji, kdysi používanými ke sledování běhu nebeských těles a předpovídání zatmění. K nejzajímavějším prvkům pozoruhodné a architektonicky zajímavé stavby patří obrovské sluneční hodiny známé jako Princ mezi slunečními hodinami.

Adresa: Sansad Marg, Connaught Place, New Delhi, Delhi 110001

 

Muzeum a památník Indiry Gandhi

Další oblíbená pamětihodnost spojená s politiky je Muzeum a památník Indiry Gandhí umístěné v dřívější rezidenci této velmi uznávané ženy (byla dcerou prvního indického premiéra Džaváharlála  Nehrúa, a i přes přátelství s Mahátmou Gandhím s ním nebyla nijak spřízněna). K zajímavým částem patří fotografie dokumentující její život a dobu, kdy byla ministerskou předsedkyní, osobní věci, jako např. sárí, které měla na sobě při svém zavraždění, spolu s výstřižky z novin a dopisy. Budovu obklopuje uzavřená zahrada s vysokými stromy a kvetoucími rostlinami a na zdejší stezce je jasně vyznačeno místo, kde k zavraždění došlo. Několik místností je vyhrazeno jejímu synovi Rádžívu Gandhí, který byl zabit v roce 1991. Néhrú, otec Indiry Gandhi, má svůj neméně zajímavý památník, Nehrúovo muzeum a planetárium (Teen Murti Bhavan), umístěný v jeho někdejší rezidenci. Muzeum seznamuje s jeho životem a prací, včetně zajímavých exponátů týkajících se boje za svobodu; patří k nim ložnice, salonek a studovna s expozicí mapující hlavní události jeho kariéry.

Adresa: 1 Safdarjung Road, New Delhi, Delhi 110011

 

Národní muzeum v Novém Dillí

Galerie Národního muzea v Novém Dillí, jedno z největších muzeí v Indii, se řídí historickou posloupností a jsou zde zastopeny všechna hlavní období. Spatříte zde archeologické nálezy spolu s expozicemi terakotových hraček, sošek a nádobí, šperků, pečetí, bronzového a měděného nářadí, soch, hudebních nástrojů, tapiserií, kmenových masek, mečů a nástěnných obrazů. Nejvýznamnější galerie umění ve Střední Asii zahrnuje mimo jiné hedvábné prapory a nástěnné malby, sochy a artefakty spojené se životem na staré Hedvábné stezce, která vedla mezi Evropou a Čínou (k dispozici je audioprůvodce v angličtině). K dalším muzeím, které stojí za návštěvu, patří Národní centrum vědy, jedno z největších center vědy na světě, a impozantní Národní muzeum přírodní historie se zaměřením na bohatou flóru a faunu subkontinentu. Za pozornost stojí rovněž Národní galerie moderního umění (NGMA), které vlastní nejvýznamnější sbírku umění v zemi. Otevřeno bylo v roce 1954 a více jak 14 000 prací zahrnuje díla předních indických umělců od 50. let 19. století dále.

Adresa: Janpath Road, Rajpath Area, Central Secretariat, New Delhi, Delhi 110001

 

Chrám Laxmi Narayan

Pokud budete moct do svého programu prohlídek Dillí vtěsnat ještě jeden chrám, zvolte Laxmi Narayan (Birla Mandir), který je patří k novějším chrámům ve městě. Impozantní budovu hinduistické svatyně otevřel Mahátma Gandhí v roce 1939 na Connaught Place jako místo zasvěcené bohyni prosperity Lakšmí (nacházejí se zde však také svatyně zasvěcené jiným vírám, což byla podmínka stanovená Gandhím). Areál zabírající téměř 8 akrů je příjemným místem, které nabízí zelené tropické zahrady, fontány a sochy.

Adresa: Mandir Marg, Gole Market, New Delhi, Delhi

 

Národní zoologický park

Národní zoologický park www.nzpnewdel hi.gov.in  , který prý patří k nejlepším v Asii, byl založen v roce 1959 a skýtá domov asi 1500 druhům zvířat a ptáků. Hojnost vystavených živočichů zastupuje všechny kontinenty, včetně řady druhů z Afriky, Austrálie a z Asie. Za pozornost stojí především zdejší šimpanzi, hroši, opice chápani, zebry, hyeny, jeleni, jaguáři a tygři. Nejzajímavější pro děti bývá podzemní Komplex plazů, kde můžete spatřit různé hady včetně smrtelně jedovaté kobry královské. Příjemný způsob, jak se pohybovat spoustou atrakcí v zoo, nabízí malá elektrická vozítka, která pacienty dopraví mezi různými místy v parku.

Adresa: Mathura Road, New Delhi, Delhi 110 003

 

Muzeum řemesel

Muzeum řemesel, oficiálně Národní muzeum řemesel a ručních tkalcovských stavů, Nové Dillí, vystavuje širokou škálu tradičních řemesel z celé Indie. Kromě jiného zde můžete pozorovat velmi zkušené řemeslníky předvádějící ukázky svých staletých řemesel, a také spatřit velkou sbírku textilií, výrobků ze dřeva a keramiky. Zajímavé jsou architektonické expozice různých regionálních vesnic, včetně autentických hliněných chýší a dřevěného haveli (druh velkého domu) z Gudžarátu, vyzdobeného tradičním lidovým uměním a s nádhernými dřevořezbami, malbami, výrobky z papírové hmoty papier-mâché a výšivkami.

Adresa: Bhairon Marg, Pragati Maidan, New Delhi, Delhi 110001

Hlavní turistické atrakce Bombaje

Národní železniční muzeum

Národní železniční muzeum, které zabírá 10 akrů, nabízí více jak 30 lokomotiv a několik starých vagonů, z nichž většina je poměrně vzácná. Přitom zde můžete spatřit přehlídku více jak 140 let historie indické železnice, včetně stroje z roku 1885 a parní lokomotivy Fairy Queen („Královna víl“) z roku 1855. K dalším zajímavým exponátům patří několik unikátních kusů, jako je sbírka salonních vagonů, které patřily kdysi mocným maharadžům, včetně teakového vagonu maisúrského maharadži pokrytého slonovinou, vagonu prince waleského z roku 1876 a vagonu, v němž byl vezen popel Gándhího po jeho smrti v roce 1948. K vidění je také lebka slona, který byl sražen poštovním vlakem v roce 1894. Pro děti nejzajímavější pak bude jízda skvělým úzkokolejným parním vláčkem.

Adresa: Shanti Path, Chanakyapuri, New Delhi, Delhi 110021 

 

Komplex Hauz Khas

Komplex Hauz Khas je okrsek jižně od Nového Dillí. Kromě řady starých kamenných památek je celý okrsek poset hrobkami s kopulí patřícími vedlejším členů muslimské panovnické rodiny, kteří zde byli pohřbívání od 14. do 16. století. K dalším atrakcím patří zbytky staré akademie a hrobka sultána Firoze Shaha, která vládl Dillí ve 14. století, a také mešita Ki Masjid ve stylu Lodi. Nechte si čas na průzkum okolního okrsku, který je oblíbeným cílem místních i turistů díky svým galeriím umění, módním restauracím a butikovým obchodům.

Adresa: Hauz Khas, New Delhi, Delhi

 

Mezinárodní muzeum toalet Sulabh a Tibetský dům

Mezinárodní muzeum toalet Sulabh skýtá fascinující pohled na hygienická zařízení a jejich spojení se společenskou reformou. Expozice ukazují evoluci toalet a jejich rozmanitý design, artefakty související s toaletami z doby kolem roku 2500 př.n.l., a také ukazují historické trendy. Fakta, fotografie a artefakty představují chronologii vývoje, který souvisel s technikou, společenskými zvyky, toaletní etiketou a hygienickými podmínkami, s expozicemi zahrnujícími kadibudky, nočníky, toaletní nábytek, bidety a vodní toalety od roku 1145 do moderních časů.

Další menší muzeum, které stojí za návštěvu, je Tibetský dům (Tibet House) se sbírkou obřadních předmětů přivezených dalajlámou poté, co uprchl z Tibetu. Expozice nabízejí dřevěné sochy, malby, koberce a rituální předměty z tibetských klášterů a vesnic, spolu s vzácnými uměleckými předměty, náboženskými artefakty, rituálními nástroji, válečnými nástroji a šperky.

Adresa: Sulabh Bhawan, Palam Dabri Rd, Mahavir Enclave I, Mahavir Enclave, New Delhi, Delhi 110046 

***

Hlavní turistické atrakce indického Dillí 6

Stupňovité studny v Indii

KDE SE UBYTOVAT

Doporučujeme následující hotely v Novém Dillí se snadným přístupem k hlavním atrakcím, jako je Qutub Minar a Červená pevnost:

Luxusní hotely: The Leela Palace New Delhi 5* nabízí luxusní ubytování v diplomatické enklávě, má honosný interiér, výběr polštářů a bohatou květinovou výzdobu pokojů. The Lalit New Delhi 5* je další skvělá možnost skýtající luxusní ubytování s elegantními interiéry, výběrem ze 4 kvalitních restaurací a podáváním jídla na pokoji 24 hodin denně. Moderní Roseate House New Delhi 5* je další z možností, se světlými apartmány a pokoji v současném stylu, střešní terasou, restaurací a VIP salonkem.

Akční nabídka ubytování:

Hotely střední třídy: pokud jde o kvalitní ubytování střední třídy, Le Meridien New Delhi 5* nabízí současný dekor, skvělou jídelnu na střeše, venkovní bazén a spa s kompletním servisem. Za pozornost stojí také Maidens Hotel 5* umístěný v klasické koloniální budově mezi krásnými zahradami; k zařízení patří venkovní bazén a fitness centrum. Další dobrou volbou je Eros Hotel 5* s moderními světlými pokoji, restaurací a s fitness centrem.

Akční nabídka ubytování:

Ekonomické hotely: přestože se jedná o ekonomický hotel, Hotel Amax Inn 5* nabízí ubytování výborné kvality spolu s přátelským personálem, moderním dekorem a střešní restaurací. Skvělý pobyt můžete očekávat v Hotelu City Star 3* v blízkosti vlakového nádraží v Novém Dillí, který má čisté, pohodlné a klimatizované pokoje. Hotel Grand Godwin 3*  se označuje za „luxusní ekonomický hotel“, což má svůj dobrý důvod: pokoje mají pěknou dekoraci, jsou čisté a kvalitní, a přitom cenově dostupné.

Akční nabídka ubytování: