Ultimate Ears Boom 2 – vodotěsný bluetooth reproduktor s vylepšeným zvukem

Ultimate Ears Boom 2 - vodotěsný bluetooth reproduktor s vylepšeným zvukem 1

UE Boom 2 je kompaktním Bluetooth reproduktorem, který hraje hlasitěji než původní Boom a zní trochu lépe. Je odolný, nárazu vzdorný a nejnovější i plně vodotěsný. Životnost baterie byla zvýšena na 15 hodin. Je ho možné spárovat s druhým UE reproduktorem pro stereo zvuk.

Sečteno a podtrženo, firma UE nás opět překvapila. Oblíbené přenosné reproduktory s technologií Bluetooth dostali nástupce s drobnými ale zároveň klíčovými vylepšeními. Plná hydroizolace, hezčí design a lepší zvuk jsou hlavními benefity. Původní UE Boom reproduktory byly velmi oblíbené, takže jsme byli velmi zvědaví na jeho nástupce. Reproduktor se prodává za cenu 150 EUR a podobně jako konkurence s technologií Bluetooth dokáže i UE Boom 2 streamovat audio z téměř jakéhokoliv smartphonu nebo tabletu. Bez ohledu na zdrojovou aplikaci či operační systém.

KEF Muo: poslední slovo v oblasti bezdrátového audia?

Nový model je dostupný v šesti barvách a ve srovnání se svým předchůdcem je výrazně odolnější. Klapka chránící porty je nyní lépe integrovaná. Druhou vnější změnou je míra odolnosti proti povětrnostním vlivům. Původní Boom byl odolný vůči vodě, jeho nástupce je zcela vodotěsný (IPX7 – ponoření do 1 m po dobu 30 minut). Dokonce, i když zapomenete zavřít malou klapku kryjící USB port a audio vstup, nemusíte se obávat toho, že se do reproduktoru dostane voda. Kompletně přepracovaný byl samotný měnič reproduktoru, takže zvuk je nyní o něco lepší o asi o 25 procent hlasitější. Podobně jako všechny kompaktní reproduktory s technologií Bluetooth mírně zkresluje, ale pro většinu (zejména mladých lidí) bude velmi zvuk velmi působivý. Na to, jak je reproduktor malý, dokáže zahrát pořádně nahlas. S hmotností 548 gramů je pouze o 2 gramy těžší než starý Boom. Přidáno byly dokonce ovládací gesta – pokud přiložíte dlaň na horní část reproduktoru, pozastavíte přehrávání hudby. Pokud přiložíte dlaň dvakrát, přeskočíte na další skladbu (reproduktor však musíte držet v ruce).

Mezi další nové funkce patří schopnost ovládat reproduktor prostřednictvím nové UE aplikace, bez nutnosti připojovat k počítači. Prostřednictvím aplikace lze reproduktor zapnout nebo vypnout bez nutnosti fyzického stisknutí vypínače na vrchní části zařízení. Stejně jako u jiných UE reproduktorů, i tento lze bezdrátově propojit s maximálně 10-ti UE reproduktory. Sami se rozhodujete o tom, zda dva navzájem propojené Boom 2 reproduktory budou hrát v režimu stereo, nebo jako dva samostatné reproduktory. Pokud jde o výdrž baterie, ta je dimenzována na 15 hodin nepřetržitého hraní. Je také třeba poznamenat, že reproduktor nabízí rozšířený rozsah Bluetooth až do vzdálenosti 30 metrů v přímé viditelnosti bez překážek. Ve skutečnosti však lze hovořit o 20 metrech, což je více než dvojnásobek většiny reproduktorů s technologií Bluetooth.

V porovnání s o něco levnějším reproduktorem JBL Charge 2+ je na tom UE Boom lépe. JBL nedokázal zahrát tak hlasitě, na druhé straně poskytl trochu teplejší reprodukci s lepšími basy. Proto dají někteří lidé přednost právě takovému zvuku. V případě že jde o peníze, může být JBL Charge 2+ nebo Flip 3 lepší volbou. K dispozici je i reproduktor UE Roll, ve tvaru talířku, za poloviční cenu UE Boom 2. Tento reproduktor je však více směrový, zatímco Boom 2 se může pochlubit, širším zvukovým polem. 360stupňový zvuk nás opravdu dokázal zaujmout. Charge 2+ sice rovněž dobře zní venku, ale nedisponuje takovým rozsahem jako UE Boom 2. Pokud stojíte 5 až 10 metrů daleko od obou reproduktorů, zvuk z reproduktoru Boom 2 bude plnější a celkově lepší. Nejlepší je ve středním pásmu (zpěv), kdy zní docela čistě a energicky. Těžší basy jsou na tom hůř, ale to je úděl téměř všech přenosných reproduktorů. Na příležitostné poslech jsou však mimořádně vhodné a většina lidí s nimi bude nadmíru spokojená.

UE Boom 2 je sice dražším reproduktorem, ale zároveň i jedním z nejlepších v kategorii přenosných Bluetooth reproduktorů. Je skvělou volbou pro ty, kteří hledají robustní bezdrátový reproduktor na poslech venku.