Mercedes-Maybach Pullmann: lepší než Rolls-Royce?

Mercedes-Maybach Pullmann: lepší než Rolls-Royce? 1

Píše se rok 2015, uběhlo 50 let od představení prvního modelu Mercedes-Benz 600 a Mercedes-Benz slaví. Uvádí na trh nový model Mercedes-Maybach Pullman. Shodí konečně z trůnu Rolls Royce?

V automobilce Mercedes-Benz vládne přísná hierarchie. Třída S je na vrcholu, přičemž Maybach je ještě vyšší. To, o čem jdeme psát, nyní představuje to nejlepší z Maybachu. Je to nová Pullman limuzína, kterou si nebude moci dovolit koupit kdokoliv.

Svou délkou 6,5 metru je ještě delší než její předchůdce Maybach 62, o celý jeden metr delší než Mercedes-Maybach S-Class a téměř o půl metru delší než Rolls-Royce Phantom EWB. Jinými slovy jde o nejdelší, sériově vyráběný automobil v Evropě. Poskytuje prostor pro šest pasažérů, přičemž na své si přijdou zejména čtyři pasažéři, sedící naproti sobě vzadu.

Limuzína se vyznačuje unikátními vlastnostmi, neobyčejným a dokonalým řemeslným zpracováním. Rozvor kol je až 4,4 metru, což je na délku více než v případě kterékoliv jiné limuzíny. Na výšku připočítejme 10 cm navíc a dostaneme velkorysí prostor nad hlavou, který je větší než v příp. standardního modelu S-Class. Pokud budete mít to štěstí a budete poctěn možností vstoupit dovnitř, přivítá vás interiér vyhotovený celý v kůži. Vysoce kvalitní kůži lze nalézt nejen v obkladech střechy, ale i ve výplních dveří, nebo v rámech sedadel.

Vstupovat a vystupovat z tohoto automobilu je maximálně pohodlné. Obrovské křídla zadních dveří se otevírají pod velkým úhlem. Pasažéři sedící vzadu budou mít možnost sledovat úroveň teploty v kabině, aktuální rychlost automobilu a přesný čas. Oznámí jim to analogový teploměr, rychloměr a přesné hodiny namontované v obkladech střechy. Čtyři zadní sedadla nabízejí širokou škálu individuálních úprav a lze je sklápět v rozmezí 19 a 43,5 stupňů.

Cestující vzadu si najdou velmi mnoho prostoru pro své nohy. Je ho až o 60 mm více než v případě modelu Mercedes-Maybach S-Class. Budou se těšit ze soukromí, díky elektricky ovládané skleněné příčce, kterou lze v případě potřeby změnit z průhledné na neprůhlednou. Zadní okna standardně disponují záclonkami pro různou úroveň soukromí. K dispozici je širokoúhlý 18,5-palcový (47 cm) monitor, který lze ovládat a polohovat elektricky. Ti, kteří vyžadují nekompromisní kvalitu zvuku, ocení dokonalou reprodukci hudby systémem Burmester.

Není pochyb o tom, že Mercedes nabídne svým zákazníkům na výběr z různé motorizace. Základem bude samozřejmě 6.0 l biturbo V12 o výkonu 390 kW což představuje 530 koňských sil. Točivý moment bude na úrovni 830 Nm od 1900 otáček. Cena je nastavena zhruba na půl milionu eur, přičemž se počítá se s tím, že o reprezentační limuzínu projeví vlády světa, hlavy států nebo královské rodiny po celém světě. První zákazníci si budou moci své nové vozidlo převzít až začátkem roku 2016. V nabídce jsou samozřejmě bezkonkurenční možnosti individualizace. Vzpomeňme například vynikající laky, které Maybach používá v několika vrstvách.