Metalurgický mág Hublot představuje Classic Fusion Tourbillon

Metalurgický mág Hublot představuje Classic Fusion Tourbillon 1

Nacka Hublot je dobře znám nejen díky Rytmusovi, ale i díky častým spojování různých speciálních materiálů a detailů. Jinak tomu nebylo ani při posledním modelu Hublot Classic Fusion Tourbillon Skull.

Materiál, který Hublot použil na pouzdro, lunetu a korunku je druh lakovaného hliníku potaženého keramikou. Takzvaná fúze těchto materiálů se nazývá zkráceně MAO (Microarc oxidační). Složitý proces konverze povrchu pomocí plazmového výboje v elektrolytické  lázni vytváří povrch, jehož tvrdost je až 1000 jednotek podle Vickersova stupnici. Materiál je tak vysoce odolný vůči tření a poškrábání, ale dvojnásobně lehčí než klasická keramika.

Kvůli zachování co nejtenčího pouzdra se Hublot rozhodl Classic Fusion Tourbillon Skull osadit ručně natahovacím in-house kalibrem HUB6014. Ten navíc kromě 120 hodinové rezervě chodu obsahuje i minutový tourbillon s krytkou ve tvaru lebky. Skeletovaný ciferník nám umožňuje vidět detailně zpracované můstky a nosnou konstrukci strojku. Efekt 3D kostí byl dosažen laserovým obráběcím procesem a složitou galvanizací.

Hublot Classic Fusion Tourbillon

Vlastnosti: pouzdro keramikou potažený hliník (materiál vyvinutý společností Hublot), voděodolnost 30 m, průměr 45 mm, in-house mechanický strojek HUB6014, 28.800 vibraci za hodinu, 120 hodinová rezerva chodu, mezinárodní záruka 2 roky, řemínek: telecí / kaučuk na přezce, Limitovaná edice 50ks, ceny se se odhadem budou pohybovat od 99.800 €.