MEXIKO: VYDEJTE SE PO STOPÁCH MAYSKÉ KULTURY A RELAXUJTE NA NEJKRÁSNĚJŠÍCH PLÁŽÍCH KARIBIKU

MEXIKO: VYDEJTE SE PO STOPÁCH MAYSKÉ KULTURY A RELAXUJTE NA NEJKRÁSNĚJŠÍCH PLÁŽÍCH KARIBIKU 1

Čarokrásné bílé písečné pláže, azurové moře, historické památky, luxusní hotely s kvalitními službami, prvotřídní golfová hřiště, pikantní kuchyně, tequila a nekončící zábava, jsou jen zlomkem toho, co exotické Mexiko nabízí. Podívejte se na místa, které dělají z Mexika oblíbenou dovolenkovou destinaci.

Nejoblíbenějším turistickým letoviskem v Mexiku je bezpochyby Cancún, situovaný na jihovýchodě země. Je to místo, které si od prvního momentu zamilujete. Dělí se na pevninu a pro turisty atraktivnější část „zona Hotelera“, na které najdete ty nejluxusnější hotely postavené podél pobřeží tyrkysového Karibského moře. Toto luxusní mexické letovisko každoročně navštíví miliony turistů z celého světa. Mladí lidé sem směřují hlavně kvůli nádhernému prostředí a nespoutané zábavě, kterou můžete zažít ve proslulých místních podnicích. Velké oblibě se těší diskotéka Coco Bongo, kde hrávají nejznámější DJs světa. Cancun si zamilují všichni, kteří touží po relaxaci, hraní golfu, zábavě, ale i adrenalinových vodních sportech.

Turisté do Mexika necestují pouze kvůli vymoženostem, které Cancún nabízí, ale i významným historickým místům, vybudovaným mayskou civilizací. Během dovolené v Mexiku byste neměli vynechat návštěvu následujících míst.

CHICHEN ITZÁ

Velké archeologické naleziště postavené mayskou civilizací se nachází na Yucatánu. Nejvýznamnější a zároveň nejvyšší stavbou v celém komplexu je Kukulkánova pyramida. Na vrchol vede 365 schodů a 18 teras zobrazujících 18 mayských měsíců.

COBA

Navštivte pradávné mayské chrámy zachovány uprostřed divoké džungle a nejvyšší mayské pyramidu v Mexiku – Nohoch Mul, vysokou 42 metrů.

Xcaret

Nezapomenutelnou atmosféru zažijete v eko-archeologickém parku Xcaret, kde se můžete plavit v dlouhých řekách, potápět se v magických centech, obdivovat exotické ptáky a zvěř, ochutnat speciality mexické kuchyně nebo si prohlédnout tradiční mayské kulturní vystoupení, odehrané v mexických krojích. Během oslav mrtvých se toto místo promění na barevný karneval s pomalovanými tvářemi lidí.

TULUM

Místo, na které nikdy nezapomenete. Na vysoké skále se tyčí kamenná pevnost nabízející dechberoucí pohled na tak azurově zbarvené moře, že i obloha při něm bledne od závisti. Najdete zde i další archeologické stavby jako chrám větru nebo chrám moře. Kromě toho je Tulum i bránou do tropické rezervace Sian Ka’an. Místo dýchající mayskou historií, obklopené nádhernou zelení, památkami a jedinečnými výhledy na širé moře, se Vám hluboko vryje do srdce.

Mexiko je zemí, která nabízí vše, po čem srdce cestovatele touží. Pokud ho jednou navštívíte, zaručeně se sem budete chtít vrátit a opět zažít nespoutaně dobrodružství, kvalitní služby, pikantní kuchyni a tance v rytmu latinskoamerické hudby.

Cancún, Mayská riviéra, Yucatán 

Baja California 

Úžasné a bizarní mexické slavnosti