Microsoft bojuje proti hackerům

Microsoft bojuje proti hackerům 1

Hackeři představují pro svět problém už několik let. A ať jsou bezpečnostní opatření vůči nim jakkoli „impozantní“, šikovné hlavy neustále přicházejí na další a další způsoby, jak narušit soukromí osob či firem. Společnost Microsoft se proto rozhodla vytvořit novou aktualizaci svého programu Windows Defender, která uživatele upozorní, že se do jeho soukromí vloupal někdo cizí.

Microsoft uvažuje střízlivě a neslibuje, že s praktikami hackerů skončí. Naopak, vyhlásil jim válku a na její výsledky si ještě budeme muset nějaký čas počkat. Nový program údajně dokáže analyzovat data z více než miliardy zařízení Windows a triliónu webových stránek. Pokud systém vycítí útok, uživatel bude upozorněn.

Zjednodušeně řečeno – program dokáže vypozorovat připojení se podezřelé IP adresy do sítě uživatele, ale tím to nekončí. Windows Defender Advanced Threat Protection navíc upozorní další lidi, kteří by na podobný problém mohli narazit. O tom, že ochrana soukromí má své mouchy, svědčí hlavně fakt, že podle údajů Microsoftu trvá běžnému spotřebiteli jejich produktů v průměru 200 dní, dokud zjistí, že stal obětí hackera. Advanced Threat Protection má tento proces urychlit.