Aquis Small Second – potopěčské hodinky s modrým číselníkem a černou keramickou lunetou

Aquis Small Second - potopěčské hodinky s modrým číselníkem a černou keramickou lunetou 1

Letos již podruhé dělá značka Oris radost milovníkům potápěčských hodinek s modrým číselníkem a opět v kombinaci s černou keramickou lunetou.

Jako první to byl model Oris Aquis Date ve velikosti 43 mm, osazený mechanickým strojkem s automatickým nátahem Oris 733, který vychází ze základu SW 200-1 a je vodotěsný do 300 metrů.

Aktuálně značka Oris přichází s dalším modelem v kombinaci modrého číselníku a černé keramické lunety – Aquis Small Second.

Robustní hodinky mají pouzdro z nerezavějící oceli o průměru 46 mm, ale díky konstrukci nožiček se hodí i na menší zápěstí, než by se na první pohled zdálo. Jsou osazeny mechanickým strojkem s automatickým nátahem Oris Cal. 743, který vychází z SW 220-1, má datum a malou vteřinovou ručičku.

Její subčíselník najdeme u indexu 9. hodiny. Sklíčko hodinek je safírové s vnitřní antireflexní vrstvou. Hodinky jsou vodotěsné do 500 metrů.

Tvar nožiček hodinek umožňuje jejich používání i lidem s menší rukou, než by se na první pohled mohlo zdát. Zároveň ale spolu se způsobem uchycení ocelového náramku nebo gumového řemínku vylučuje možnost použít jejich neoriginální náhradu. Cena hodinek byla stanovena na 2.200 CHF.