Mikroskopem po těle: Horor, který prožíváme každý den

Mikroskopem po těle: Horor, který prožíváme každý den 1

Naše oči jsou nedokonalé. Nevidíme holkám pod šaty, věci vidíme často hezčí, jako jsou a podstatné věci, nebezpečí a nástrahy našemu zraku unikají. Díky moderní technice a elektronovým mikroskopem na světlo světa vycházejí hrozivé pravdy o nás samých.

Horší než noční můry. Po přečtení článku a zejména po shlédnutí našich fotek, vám nezaručujeme sladké sny, ale to je už trest pro ty, co chtějí vědět a vidět víc než ostatní.

Bakterie na obzoru
Na těle máme šokujících 182 druhů bakterií. Plus minus pár desítek. Záleží na tom, zda jste se právě vzbudili, nebo jste po sprše. Tento počet je však téměř konstantní. Některé nám pomáhají, jiné škodí. Udržují koloběh života a i když spíte, na vaší pokožce, v ústech, mezi nohama, v konečníku, zkrátka na celé pokožce i uvnitř těla probíhá živá párty na mikrobiologické úrovni.

Nezhubnete
Během léta je hubnutí horkým tématem. Jediné, co však nezhubnete, jsou čisté 2 kilogramy bakterií. Podílejí se na trávení potravy i vytváření výkalů v tlustém střevě. Jejich funkce jsou rozmanité, ale buďte si jisti, že když se postavíte na váhu, tak dvě kila vaší váhy není ani voda ani oběd, ale váha vašich cizopasníků.

 
varle-se-spermiemi-507835a0228c8

Milují vlhko
Bakterie jsou všude, ale jakmile najdete na těle vlhké místo, tak přesně jste vstoupili do jejich ráje. Navíc sliznice, jazyk, zuby, to vše jsou na první pohled běžná místa, ale pod mikroskopem zjistíte, že vytvářejí perfektní prostory pro zákopovou válku proti svěžímu dechu. Bakterie mají v kůži a na sliznicích nenormálně rajské prostředí.

Pozor na zjištění
Podívat se pravdě do očí bývá dost nepříjemným zážitkem. Nejhorší na tom je, že příroda nám sama nasadila růžové brýle, abychom ženy a také jejich vagíny viděli jako přitažlivé objekty. Pravdou ale je, že vědci sledující svět přes mikroskop jsou mnohem více impotentní než gynekologové.

Na vlastní oči totiž viděli, co mají baby v kalhotkách. Ten pohled údajně straší vždy, když mají přejít z předehry k nějaké intimnější aktivitě. Je to totiž jako vstoupit do pekla a něco si z něj navždy odnést.

 
1349758-img-bakterie-klostridie