Místa s nejkrásnějším východem slunce na světě

Místa s nejkrásnějším východem slunce na světě 1

K největším radostem turistů patří pozorování západu slunce na pláži s vychlazeným pivem v ruce. Avšak ještě větší zážitek budete mít, když se přinutíte vstát z postele do naprosté tmy a rozespale klopýtat na vrcholek hory nebo na okraj útesu, abyste spatřili vycházející slunce v celé jeho kráse. Pak před sebou budete mít celý den, který budete moc zaplnit úžasnými dobrodružstvími – anebo pokud budete příliš ospalí, můžete se vrátit zpět do postele. Když zamíříte na některé z následujících skvělých míst, slibujeme Vám, že budete oslněni.

 

Uluru, Austrálie  

Nejznámější přírodní div Centrální Austrálie je nejkrásnější, když za ním vychází slunce. Budete se přitom muset zvednout z postele nejpozději ve 4 hod., abyste předešli davy dalších nespavců toužících spatřit slunce na nejlepších pozorovacích místech. Avšak až obloha začne měnit barvu z inkoustově černé do rudé, zelené a pak modré, a ozáří červenou skálu Uluru přílivem světla, uvědomíte si, že všechno předchozí stálé zívání stálo za to.  

 

Batur, Bali 

Pokud toužíte spatřit východ slunce na Bali, ale nejste v nejlepší kondici, pak místo strmé a náročné hory Agung vystoupejte před rozedněním na nedalekou horu Batur. Výlet spojený s výstupem si můžete zařídit ve městě Ubud. Setkání začíná už ve 2 hod. ráno a průvodci Vás povedou rychlým tempem, avšak ranní výhledy na jezero až k tyčící se hoře Agung a přes moře na sousední ostrov Lombok patří k nejkrásnějším v celé jihovýchodní Asii.   

 

Jezero Inle, Burma (Myanmar) 

Když strávíte noc v domě na kůlech na rozlehlém jezeře Inle v Barmě, budete odměněni východem slunce mimořádné krásy, aniž byste se museli vzdálit více jak 5 m od své postele na balkon. Hornaté pozadí, časně vstávající místní, kteří rybaří či pečují o plovoucí zahrady na jezeře, to vše Vám poskytne spoustu příležitosti k fotografování. Nebo můžete jen sedět, kochat se -a pak se vrátit zpět pod pokrývku.

 

Bryce Canyon, USA 

Vyhlídka Sunrise Point u kaňonu Bryce Canyon, snadno přístupná autem nebo zvláštní dopravou v parku, nabízí ranní výhled těžko srovnatelný s jiným místem na celém americkém Západě. Unikátní skalní formace majestátně září ve vycházejícím slunci, navíc pokud se sem vypravíte v zimě, vrcholky pokryté sněhem jsou ještě kouzelnější. Výhled přes celý Národní park Bryce Canyon je fantastický a velkolepý. Pamatujte na to si přibalit teplé oblečení proti nočnímu chladu v poušti.  

 

Delta Okavanga, Botswana 

Východ slunce v Botswaně je vynikající doba, kdy můžete spatřit zdejší rozmanitou faunu a flóru v celé pestrosti. Vydejte se pěšky na ranní safari s místním průvodcem a je velmi pravděpodobné, že prožijete nezapomenutelné chvíle. Ale i v době, kdy už krokodýli a gazely zahájí s návštěvníky safari svoji celodenní hru na schovávanou, stále budete moct spatřit odlesk slunce v deltě a rozlehlých vodních pláních, jak bude slunce stoupat vzhůru.  

 

Hora Fudži, Japonsko  

Výstup na nejvyšší horu Japonska není v žádném případě snadný. Pokud nejste zkušený trénovaný pěší turista, budete se muset na výstup vydat v oficiálně sezóně v červenci a v srpnu, kdy je Fudži bez sněhu – a tehdy zde bývá rušno. Pokud však jednou budete mít příležitost zde spatřit východ slunce, jen stěží najdete srovnatelný zážitek jinde na Zemi. Kdyby se Vám nepodařilo dosáhnout vrcholu včas, ani to nevadí – oblíbená stezka Yoshida nabízí skvělý výhled na slunce stoupající po obloze.

 

Shetlandy, Skotsko 

Nejsevernější ostrovy Velké Británie nabízejí místa k pozorování slunce patřící k nejlepším v Evropě. Odlehlé pláže jsou ideálním místem, kde navíc budete v blažené nerušené izolaci a neobtěžováni davy turistů. Nejlepší je se sem vydat v období od počátku jara do konce podzimu, abyste zde mohli podnikat další aktivity: díky zeměpisné poloze Shetland na severu zde v letních měsících slunce zapadá pouze na pár hodin. 

Akční nabídka ubytování zde