MODELKY, KTERÉ KRALOVALY MOLŮM BĚHEM POSLEDNÍCH TÝDNŮ MÓDY

MODELKY, KTERÉ KRALOVALY MOLŮM BĚHEM POSLEDNÍCH TÝDNŮ MÓDY 1

Další sezóna módního měsíce je za námi spolu se stovkami geneticky požehnaných dívek, které získali, aby odprezentovali trendy nadcházejícího období a bylo jich mnohem více, než bychom vůbec dokázali rozpoznat a už vůbec ne zapamatovat si je podle jména.

Tak jak se nová tvář dokáže prosadit a konkurovat modelkám, o které se média zajímají nonstop? Jedině tak, že si zabookovat všechny možné prohlídky a prezentace, na kterých ji top módní editoři a fanoušci módy určitě nepřehlédnou.

Přestože bylo možné prohlédnout si, kdo, kde a co bude předvádět už předem, tváří bylo příliš mnoho. Toto je však 9 modelek, které kralovaly prohlídkovým molům na sezónu jaro 2016 – některé si tím zajistili stále místa v módním byznysu, jiné jsou stále nováčky. Každopádně, tyto slečny byste si měli zapamatovat, protože pokud mají dostatek „it“ faktoru, určitě o nich ještě uslyšíme.

Alexandra Elizabeth Ljadov

Národnost: Estonská

Počet absolvovaných prohlídek: 65

Poté, co byla Alexandra objevena skautem modelingové agentury na Festivalu masa v jejím rodném Estonsku, předvedla se na prohlídce značky Proenza Schouler koncem roku 2013 a okamžitě se zařadila mezi žádané modelky. Do dnešního dne jsme ji mohli vidět i na více obálkách časopisů, na billboardech a na molech během uplynulého Měsíce módy. Během této sezóny se prošla po molech několika známých módních domů, ale zmiňme ty nejznámější – Chanel, Louis Vuitton a Marc Jacobs.

Harleth Kuusiku

Národnost: Estonská

Počet absolvovaných prohlídek: 65

Blízká kamarádka Alexandry Elizabeth, Harleth, se také objevila na show Proenza Schouler. Dokonce i její kariérní postup byl stejný – luxusní módní editorály, sledované kampaně, nekonečný seznam klientů, kteří si ji najali na své prohlídky. Harleth díky svému blond Lobu a pihám letos zářila na přehlídce značky Nina Ricci.

Lineisy Montero

Národnost: Dominikánská

Počet absolvovaných prohlídek: 65

Tato 19-letá dívka způsobila rozruch už v březnu tohoto roku, kdy předváděla modely Prada exclusive. Získala i roli v jejich reklamní kampani a odtud už měla jistou jednosměrnou letenku na Měsíc módy jako jedna nejžádanějších a nejvytíženějších nováčky v módním průmyslu.

Greta Varlese

Národnost: Italská / Německá

Počet absolvovaných prohlídek: 59

Poprvé jsme mohli vidět Gretu na modelingové soutěži Elite Model Look v roce 2014 a pak zas tento březen na show značky Givenchy. Přešlo jen půl roku, ale její havraní vlasy a výrazné lícní kosti jí vyhráli několik velkých módních kampaní a natřískaná rozvrh během Měsíce módy.

Julie Hoomans

Národnost: Holandská

Počet absolvovaných prohlídek: 57

Julie začala pracovat jako modelka v roce 2013 – její první prohlídka byla pro módní dům Prada. Věci se však příliš nehýbali až do loňského roku, kdy se začala objevovat v módních editorialu a žádaných časopisech. Mezitím se odehrál i Měsíc módy, který Julie zviditelnil. Neunikla ani pozornosti módních domů, jakými jsou Louis Vuitton, Valentino nebo Chanel a všimli si ji i tzv. „It labels“, například Isabel Marant a Tommy Hilfiger.

Maartje Verhoef

Národnost: Holandská

Počet absolvovaných prohlídek: 57

Maartje se stala špičkou na přehlídkových molech již během minulé sezony a i když v poslední době až tak vytížená nebyla, stále si myslíme, že nic není ztraceno. Mladá Holanďanka, která zářila na molu předvádějící kolekci Prada – jaro 2013, se nejen že objevila na více přehlídkách než její kolegyně, ale také zabrala pozice až v sedmi line-upech.

Vanessa Moody

Národnost: americká

Počet absolvovaných prohlídek: 57

Byl to Vanessina otec, kdo ji přesvědčil, aby si dohodla setkání s modelingovou agenturou a od té doby věci nabraly rychlý spád: její první prohlídka byla pro Alexandra Wanga, zářila v několika módních kampaních a na molech značek zvučných jmen. Během uplynulého Měsíce módy overalu a zavírala dohromady 13 prohlídek.

Irina Djuranovic

Národnost: Černohorská

Počet absolvovaných prohlídek: 56

Irina se objevila poprvé na Měsíci módy letos v březnu. Tato slovanská kráska a původně soutěžící na Elite Model Look se objevila i v podzimní kampani Céline.

Waleska Gorczevski

Národnost: Brazilská

Počet absolvovaných prohlídek: 49

Navzdory vysokému počtu modelek pocházejících z Brazílie, Waleska se vydala svou vlastní a úspěšnou cestou. Lidé ji zaregistrovali, když se objevila na Dior couture show na sezónu jaro 2014, což jí zaručilo iv parfémových kampaních pro Marca Jacobse a Veru Wang. Co se týče editorialu, objevila se v magazínu Wonderland, v několika mezinárodních vydáních Vogue.