Modelky mají strie a svět se diví

Modelky mají strie a svět se diví 1

Britský řetězec udělal další krok k realističnosti módy.

Brtiský módní řetězec Missguided, který má celoroční obrat okolo 200 milionů liber, ponechal svým modelkám nevyretušované strie. Nejde přitom o žádný radikální krok. Na fotografiích spodního prádla a plavek stále pózují velmi štíhlé ženy, ale jejich pokožka působí mnohem realističtější, než bývá zvykem v módním průmyslu.

Vidno nerovnosti pokožky, jemné chloupky a predovšekým strie. Drobné jizvy na pokožce vznikají v době rychlého růstu nebo přibírání. Nejčastěji se objevují v pubertě nebo během těhotenství, kdy se pokožka nestíhá přizpůsobovat prudkým změnám. Nejčastěji je vidět na břiše, prsou a bocích. Jde o ryze estetický problém, který postihuje ženy i muže.

„Jako značka máme silný pocit zodpovědnosti za podporu mladých žen, které nám důvěřují a které se u nás inspirují. Naší misí je tedy ukázat, že je v pořádku být sama sebou, objevovat své chyby, oslavovat svou individualitu a neusilovat o dokonalost. Protože ta v podstatě neexistuje, „řekla šéfka značky Missguided Samantha Helligso.

Reakce veřejnosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Značka si za tento krok vysloužila všeobecné uznání, avšak v diskusích na sociálních sítích se objevují i ​​pobouřené reakce. „Co to má na zadku? Ty strie mi opravdu vadí! „Vícero diskutérů značku obviňuje iz toho, že strie byly modelkám na pokožku přidáno právě prostřednictvím grafické úpravy. „Photoshopem přidáváte strie na těla, které nejdříve Photoshopem zeštíhlíte?“

Ať už jsou strie na tělech modelek jakéhokoliv původu, je třeba uznat, že jde o další důležitý krůček k realistickému zobrazování módy.