Moderní stravenkový systém: Výhody e-stravenek pro zaměstnance i zaměstnavatele

Moderní stravenkový systém: Výhody e-stravenek pro zaměstnance i zaměstnavatele 1

Stravenky už dávno nemusí být nepraktickou komplikací. V dnešní době se totiž nabízí e-stravenky na kartě. Kombinují přitom různé výhody. Jde tak o skvělou volbu pro zaměstnance, která navíc ušetří starosti i HR oddělení firmy.

Co jsou e-stravenky a jak fungují

Stravenky jsou zpravidla využívány na jídlo, potraviny a nápoje. Podobně funguje také stravenková karta – namísto papírových stravenek však zaplatíte kartou. Výhodou přitom je, že tato karta zahrnuje také benefity, můžete s ní tedy uhradit i volnočasové aktivity, nákupy dalšího zboží či třeba sportovní aktivity. Na jedné kartě jsou v podstatě dva rozpočty, stačí ji jen nabít a pak se automaticky strhnou finance ze správného rozpočtu.

Flexibilní benefity

E-stravenky mají rozmanité možnosti uplatnění. Zaplatíte s nimi v běžných supermarketech a hypermarketech, využít je však lze třeba i pro dovážku jídla. Navíc s kartou zaplatíte v podstatě v každé restauraci, která má platební terminál. Nabízí se tak spousta možností, kde kartu využít. A to nejen pro nákup jídla – díky propojení s benefity s ní zaplatíte i v dalších obchodech.

Výhody pro zaměstnance

Díky modernímu zpracování už nemusíte počítat stravenky či hlídat svůj zůstatek na kartě. K benefitní kartě totiž můžete připojit svou soukromou platební kartu. Odpadají tak starosti s hlídáním toho, kolik financí vám ještě zbývá. Kromě benefitů od zaměstnavatele si navíc můžete kredit dobít i sami, máte tak vše zcela pod kontrolou. A platnost e-stravenek se prodlužuje o dva roky pokaždé, když ji nabijete. Nemusíte si tak dělat hlavu ani s platností.
E-stravenky nabízí moderní praktické řešení, které ocení zaměstnanci i zaměstnavatelé. Těšit se můžete na řadu výhod, jednou z nich je i finanční úspora díky využívání benefitů.

Zdroj foto: LightField Studio / Shutterstock.com