TOP 5 NEJDRAŽŠÍCH SVATEBNÍCH ŠATŮ, V KTERÝCH SE VDÁVALI PROMINENTNÍ NEVĚSTY

TOP 5 NEJDRAŽŠÍCH SVATEBNÍCH ŠATŮ, V KTERÝCH SE VDÁVALI PROMINENTNÍ NEVĚSTY 1

Za svou vysněnou pohádkovou svatbu jsou zamilované páry ochotné zaplatit pěknou sumu peněz. Mnozí se nebojí sáhnout hluboko do kapsy – přece jen, žením se a vydáváme jen jednou za život (tedy alespoň někteří z nás 🙂).

Ačkoliv se obvykle svatební výdaje pohybují ve vysokých číslech, stále je to jen malý zlomek částky, kterou jsou ochotny investovat prominentní páry či celebrity. Ve srovnání s prominentními svatbami jsou výdaje běžných lidí jen drobnými. Majetní a bohatí lidé do svého velkého dne často investují miliony. Jinak tomu není ani při výběru šatů pro nevěstu, které jsou nejen krásné, ale i pěkně drahé.

Podívejte se na 5 nejdražších šatů, které si na svůj velký den oblékli nejznámější nevěsty na světě.

# 5 Princezna Diana (150 000 dolarů)

Velkolepá svatba vyžaduje velkolepé šaty. Svatbu Diany Spencerové a Charlese, prince z Walesu, 29. července 1981 sledovalo 750 milionů lidí. Prominentní pár nesměl zklamat takové obrovské publikum a připravil pro něj nezapomenutelnou královskou svatbu. Princezna Diana kráčela uličkou Katedrály svatého Paula v šatech za 150 000 dolarů (dnes mají šaty hodnotu 400 000 dolarů).

Při této královské svatbě bylo v sázce příliš mnoho, obzvláště s tak obrovským publikem. Šaty pro Dianu vytvořili David a Elizabeth Emmanuelovci z nádherného slonovinového hedvábí a krajky, chybět nesměl závoj dlouhý 8 metrů. Princezna Diana byla považována za módní ikonu a mnohé nevěsty 80. let se inspirovali právě její luxusními šaty.

# 4 Amal Alamuddin (380 000 dolarů)

Britsko-libanonská právnička, aktivistka a autorka Amal Alamuddin je mnohými považována za nejšťastnější ženu na světě – podařilo se jí totiž ulovit hollywoodského lamače ženských srdcí, George Clooneyho. Přestože George má na Rovas několik románků, oženil se pouze jednou – s Talia Balsam, se kterou byl ženatý 4 roky. V italských Benátkách 27. září 2014 vstoupil do druhého manželského svazku s Amal a ujistil se, že všechno bude dokonalé jako z pohádky.

Tato prominentní svatba je považována za nejstylovější svatbu roku 2014, navíc se konala v jednom z nejromantičtějších míst na světě. Amal se obrátila na legendárního Oscara de la Renty, který vytvořil její vysněné svatební šaty z 12 metrů drahé krajky, perel a diamantů.

# 3 Kim Kardashian (400 000 dolarů)

Svatba Kim (v pořadí již její třetí) s rapperem Kanyem Westem se v květnu roku 2014 konala v italské Florencii. Manželský pár za svatební ceremonii zaplatil více než 2,8 milionu dolarů. Kim k oltáři kráčela v šatech od Givenchy z hedvábí a krajky, které ji stály 400 000 dolarů.

# 2 Kate Middleton (400 000 dolarů)

V tomto žebříčku nesměla chybět další královská svatba. Druhé nejdražší svatební šaty na světě patří Kate Middleton, vévodkyni z Cambridge. V dubnu 2011 svatbu Kate a Williama, prince z Walesu, sledovalo v televizi 300 milionů lidí po celém světě.

Podobně jako princezna Diana, i Kate je považována za symbol britské módy. Za její svatebními šaty s cenovkou 400 000 dolarů stojí módní návrhář Alexander McQueen, který zvolil tradiční styl s krajkami a různými detaily.

# 1 Paví šaty Jennifer Lopez (1,5 milionu dolarů)

Na první místo našeho žebříčku se dostali šaty s cenovkou 1,5 milionu dolarů. Extravagantní šaty paradoxně nikdy nebyly oblečené na svatbě, ačkoli byly pro tento účel vytvořeny. Americká módní návrhářka Vera Wang vytvořila tyto luxusní paví šaty pro Jennifer Lopez na její svatbu s Benem Affleckem, která se měla konat v září roku 2003. Svatba však byla zrušena několik dní před obřadem – Jennifer zůstalo zlomené srdce a módní návrhářce šaty za 1,5 milionu dolarů.

Naštěstí tyto šaty nezapadly prachem a designérka je v roce 2009 zařadila do nové svatební kolekce. Jsou jako stvořené pro nevěstu, která chce během svého velkého dne vypadat opravdu výjimečně – zatím však nemají žádnou majitelku.