MONTBLANC VZDÁVÁ HOLD NOČNÍM PLAVBÁM MOŘEPLAVCE VASCA DA GAMA NOVOU LIMITOVANOU EDICI  VILLERET TOURBILLON CYLINDRIQUE GEOSPHÈRES NIGHT SKY

MONTBLANC VZDÁVÁ HOLD NOČNÍM PLAVBÁM MOŘEPLAVCE VASCA DA GAMA NOVOU LIMITOVANOU EDICI  VILLERET TOURBILLON CYLINDRIQUE GEOSPHÈRES NIGHT SKY 1

Značka Montblanc vzdává novou limitovanou edicí hodinek poctu jednomu z nejvýznamnějších portugalských mořeplavců a objeviteli 15. a 16 století. Není jím nikdo jiný, než slavný Vasco da Gama (1469 Sines, Portugalsko – 24. prosince 1524 Kočín, Indie).

Portugalský cestovatel Vasco da Gama podnikl první výpravu do Indie doposud 8. července 1497, kdy vyplul z Lisabonu, aby břehů Indie dosáhl 20. května 1498 u města Kóžikkót. Druhou plavbu (v té době byl již admirálem) uskuteční roku 1502.

Nové hodinky Montblanc z kolekce Villeret mají průkopnického ducha. Tato plavba, při které velel deseti válečných lodím, měla za úkol upevnit portugalskou nadvládu v Arabském moři a na pobřeží Indie. Třetí cestu podnikl doposud v roli nově jmenovaného místokrále Indie. Byla to jeho poslední plavba, po několikaměsíčním pobytu v Indii umírá na malárii.

Limitovaná edice MONTBLANC – Villeret Tourbillon Cylindrique Geosphères Night Sky vychází ve velmi omezeném počtu kusů. Design hodinek má připomínat nekonečné plavby pod noční oblohou, které Vasco da Gama podnikl, kdy mu byly jediným hlavním navigátorem zářící hvězdy na noční obloze. Nápaditost, přesnost a odhodlání, to byly jeho hlavní myšlenky, které se Tvůrci hodinek snažili zakomponovat do každých z nich.

Hlavní ručičky ukazují hodiny a minuty, doplněné trojrozměrnou, samostatně nastavitelnou růžicí s domovským časem nad indexem šesté hodiny. Dvojice polokoulí zobrazují 24hodinové časové zóny na severní a jižní polokouli a současně i den a noc. K výrobě horní části číselníku, která představuje noční oblohu, použili konstruktéři hodinek Avanturin. Tento průsvitný druh křemenů obsahuje šupinky, které vytváří třpytivě lesklý vzhled a v tomto případě iluzi zářících hvězd.

Hodinky jsou osazeny manufakturní mechanickým strojkem MB M68.40 s ručním nátahem a minutovým tourbillonem. Rezerva nátahu je 48 hodin. Strojek pracuje na frekvenci 2.5 Hz – 18.000 polokmitů za hodinu.

Pouzdro hodinek má průměr 47 mm, výšku 15,38 mm a je vyrobeno z osmnáctikarátového bílého zlata. Hodinky jsou vodotěsné do 30 metrů. Limitovaná edice vzniká v pouhých 18 kusech hodinek, které posouvají hranice jemné mechaniky hodinářské výroby svým výjimečných výkonem i velkolepou krásou.