5 tipů na zážitky na Velkém Kajmanském ostrově

5 tipů na zážitky na Velkém Kajmanském ostrově 1

Navštivte Stingray City  

Plavání s rejnoky v Stingray City („Městě rejnoků“) je něco nezapomenutelného. Podnikne to zde každý, kdo může, a jedná se o zážitek, který lze skutečně jen doporučit.  K dispozici je řada lodních operátorů, kteří Vás odvezou na vodu, kde budete moct vyskočit a zaplavat mezi těmito velkými plochými parybami. Rejnoci se přitom zajímají o ryby, ne o Vás, takže je to bezpečné; pouze se nedotýkejte jejich ocasů.   

 

Dejte si večeři ve „Velkém starém domě“  

Na Velkém ostrově se nachází elegantní restaurace a bar Grand Old House („Velký starý dům“), který má typickou atmosféru starého Karibiku a určitě stojí za návštěvu. Ryby zde připlouvají až k okraji pódia a majitelé podniku je chodí krmit. Je to dobré místo pro bohatší místní, daňové exulanty a různé exoty, které ani nenapadne jít na jinak oblíbená místa na pláži Seven Mile Beach

 

Cestujte „vodním taxi“  

Kapitán Richard Stein ze společnosti Water Taxi Company Vás může ve své lodi Flying Scotsman („Létající Skot“) vzít do Rum Point, kde si uděláte piknik nebo dáte večeři. Jeho loď není velká, takže zážitek je osobní a zábavy spousta. Můžete si ji rezervovat na kteroukoli hodinu, nejpozoruhodnější je však noční plavba.

 

Vydejte se na pěší túru po stezce Mastic Trail

Na Velkém kajmanském ostrově (Grand Cayman) je poměrně málo míst, kam se můžete vydat na pěší výlet. Jediná zajímavá stezka v buši se nazývá Mastic Trail, zabere Vám 1,5 hod. a spatříte kolem ní některé zajímavé ptáky a rostliny. Dívejte se také po leguánech: tito malí draci jsou všude. A vezměte si s sebou v láhvích vodu na zahnání žízně.   

 

Zvolte si správný čas k cestě

Konec roku je velmi dobrá doba pro návštěvu Kajmanských ostrovů. Když se sem vydáte v prosinci, spatříte přehlídku vánoční světelné výzdoby před domem dcer místního stavitele lodí, kapitána R.B. Boddena, které vždy před Vánocemi vztyčují stovky lehkých konstrukcí. Výsledek se nepodobá ničemu, co jste kdy viděli, a nedá se popsat… Zeptejte se na cestu místních – každý se sem přijde podívat.