MOTIVACE LETOŠNÍCH VÁNOC!

MOTIVACE LETOŠNÍCH VÁNOC! 1

Do Vánoc zbývá už jen několik dní, ale stále je čas na motivaci svých zaměstnanců a kolegů! Celková produktivita práce před blížícími se svátky obvykle klesá. Vybrali jsme několik tipů, aby byl váš personál během Vánoc skutečně motivován.

Iniciujte pružnou pracovní dobu

Produktivita stoupá až o 70%, když lidé dostanou možnost pracovat na dálku. Respektive, pokud pracují během hodin, které vyhovují jejich energetické hladině a osobním závazkem. Někteří z manažerů připisují zvýšené příjmy během pružných hodin, které nabízejí pracovníkům.

Poskytněte nákupní den

Zkuste dát zaměstnancům odpoledne volno na vánoční nákupy. Tento půlden nepochází z jejich ročního příspěvku na dovolenou a mohou si ho vzít každý den před 24. prosincem. Z obchodního hlediska se můžeme rozčilovat méně. Během pracovní doby lidé neplýtvají čas v e-shopech. Navíc si můžeme všimnout méně žádostí o dovolenou za kalendářní rok.

Případně můžete přidat další půlhodinu na polední přestávku vašich zaměstnanců až do Vánoc. Poskytne jim to čas na vyhledávání dárků on-line, nebo si mohou odběhnout do blízkého obchodu.

Udržujte kostru personálu spokojenou

V některých odvětvích je nemožné před a během vánočních svátků uzavřít provoz. Někteří zaměstnanci budou rozladění, protože tráví Vánoce a Nový rok v kancelářích.

Udělejte osamělé dny na pracovišti trochu jednodušší tím, že jim slíbíte nějaké překvapení. Může to být například slavnostní změna – připravené chlebíčky, zda koledy zapnuté v kanceláři během celého dne.

Zábavnější atmosféra

Zaveďte trochu zábavy do celého dne během vánočního období. Zkuste kancelářské bingo, slavnostní kvíz nebo odlehčete kancelářskou náladu s karaoke. Pořiďte nějaké ty křupky a nápoje. Pokud nemáte rozpočet, požádejte pracovníky o jejich vlastní zdroje.

Nezapomeňte na vděčnost

Důležité je poděkovat zaměstnancům, kteří mají během vánočního období změnu. Stačí vyslovit, že právě díky nim jsou dny snesitelné a příjemné. Slova vyslovené bez pocitu morální povinnosti mají vysokou cenu.