Muž dvou tváří: jeho obličej lidi děsí

Muž dvou tváří: jeho obličej lidi děsí 1

S mnoha tělesnými poruchami a handicapy se lidé rodí, jiné jsou však výsledkem nešťastné náhody. A právě shoda několika špatných okolností způsobila, že se lidé při pohledu na Sama Alexandra omdlévali hrůzou. Na druhé straně věděl na svém neštěstí slušně vydělat. Přečtěte si jeho příběh.

Sam se narodil zcela zdravý a po skončení střední školy se začal věnovat hraní v divadle Shubert v americkém Chicagu. Pak přišla katastrofa. Mladík se ve věku 23 let ocitl v blízkosti nádrže s benzínem, která z neznámých příčin explodovala. Instinktivně se mu podařilo zaclonit si rukou oči, od nosu dolů však utrpěl vážné popáleniny.

Dalším úderem osudu byla infekce, která se mu do ran dostala. Lékaři ji nedokázali vyléčit, a tak museli Samovi odstranit popálené části obličeje, a to až na kost. Muži tak nakonec navěky zůstala pouze ohavná grimasa, ze které se ukazovali odhalené zuby. Z úrazu se mladík vzpamatovával v nemocnici až po 13 měsících.

 
Sam-Alexander

Později tvrdil, že se od něj odvraceli nejen pečující sestry, ale dokonce i jeho nejbližší rodina. Štěstí se mu však zády neobrátilo úplně. Lékaři ho totiž poslali ke specialistovi na protézy, který Samovi dokázal vyrobit umělou tvář.

Sam však ani přesto nejprve nevěděl, jak si má vydělávat na živobytí. Umělá tvář ho omezovala v pohybech a manuální práce nepřicházela v úvahu. Jednoho dne si však v novinách přečetl inzerát jistého Petea Kortesa, který do své pojízdné šou hledal zajímavé lidi.

Zohavený mladík tedy šel na konkurz a před Kortesom odhalil svou pravou tvář. Když se muž probral z počátečního šoku, ihned Sama přijal a z jejich show se stal celostátní hit. Mladík vystupoval pod přezdívkou „Muž dvou tváří“a první část jeho vystoupení spočívala v tom, že mluvil s nasazenou maskou o svém předchozím životě.

 
samalexander

Když přišel až k pasáži o výbuchu, masku si složil. Často se stávalo, že v tomto okamžiku lidé na židlích omdlévali. Sam později spolupráci s Kortesem ukončil a začal účinkovat v jiných, známějších pojízdných show. Vrchol kariéry zažíval v letech 1960 až 1967 a na jejím sklonku už měl dokonce šou vlastní.

Přesto, že Samovi jeho handicap slušně vydělával, podstoupil během života 72 operací, které mu měly pomoci vypadat opět jako před úrazem. Žádná z nich však nebyla na sto procent úspěšná, a tak se muž musel se svým vzezřením smířit. V pozdějším věku už dokonce přestal umělou masku nosit úplně. Zemřel v roce 1997.