Muž, který vyhrál sbírku všech modelů Chevrolet Corvette

Muž, který vyhrál sbírku všech modelů Chevrolet Corvette 1

Tesař z Long Island jménem Dennis Amodeo v roce 1988 na vlastní kůži zažil ten pocit, při kterém mu štěstí dopřálo jako nikomu jinému na světě. Ten totiž díky jednomu telefonátu do studia hudební stanice VH1 vyhrál celou sbírku 36 vozidel Chevroletu Corvette vyrobených v letech 1953 až 1988.

Do netypické soutěže, které se zde v našich končinách nedočkáme Never ever se zapojilo přes milion soutěžících a právě jeho telefonát za dva dolary byl ten vítězný. Později celou bohatou sbírku aut prodal za 250 tisíc dolarů grafikovi Petrovi Maxovi, který měl s auty velké plány. Peter Max chtěl se zakoupené sbírky vytvořit uměleckou kolekci, která by se prodávala na aukcích a jedno procento z vydražené částky by putovala přímo bývalému majiteli, tedy vítězi.

Jak čas plynul jeho úmysl pomalu, ale jistě ztrácel naději, až nakonec po několika desítkách let se rodinám Hellerovcům a Spindlerovcům podařilo celou sbírku aut kompletně odkoupit. Ti všech 36 veteránů svěřili do rukou odborníků z Chevroletu a po skončení rekonstrukčních prací půjde celá sbírka do aukce.