OnePlus zkouší nový aspekt pro svůj první vlajkový tablet

OnePlus zkouší nový aspekt pro svůj první vlajkový tablet 1

V lednu společnost OnePlus oznámila uvedení nového vlajkového telefonu v Číně. Nyní je OnePlus 11 uveden na trh globálně a společnost také vytáhla oponu u svého prvního tabletu – OnePlus Pad.

„Věříme, že Internet Věcí je budoucnost a uživatelé budou vyžadovat rychlé, plynulé a efektivní zážitky v různých scénářích,“ řekl Kinder Liu ze společnosti OnePlus. „Rychlé a plynulé používání OnePlus přinese více vitality a možností a nabídne uživatelům ty nejlepší možnosti.“

OnePlus Pad je vybaven 11,61palcovým Dolby Vision LCD displejem s rozlišením 2800 x 2000 pixelů, který je v tomto odvětví prvním poměrem stran 7:5, což by mělo být příznivé pro čtečky elektronických knih, digitální umělce a hráče. Tenké 6,54 mm rámečky zajišťují poměr obrazovky k tělu 88 %, zatímco pozoruhodně vysoká obnovovací frekvence až 144 Hz je připravena pro svižný obraz. Jas je udáván jako 500 nitů, je zde 10bitové barvy, kontrast je 1500:1 a dotykové vzorkování přichází na 120/144 Hz. Uvnitř tablet pohání 4nm mobilní platforma MediaTek Dimensity 9000 založená na architektuře Arm V9 s jádrem Cortex-X2 taktovaným na 3,05 GHz. K dispozici je také systémová podpora až 12 GB LPDDR5 RAM, což by podle OnePlus mělo stačit k tomu, aby bylo spuštěno až 24 aplikací současně, aniž by to mělo vliv na výkon. OnePlus vybavil Pad baterií 9510 mAh pro více než 14 hodin videa nebo měsíc v pohotovostním režimu a díky 67 W rychlému nabíjení budou lidé muset na úplné dobití čekat jen 80 minut. Zařízení se může automaticky připojit ke smartphonu OnePlus přes Wi-Fi 6 a připojit se online pomocí datového tarifu, místo aby si museli kupovat samostatný balíček SIM. Bluetooth 5.3 je také integrován a nastavení 4 reproduktorů podporuje Dolby Atmos, a také patentovanou „technologii zvukového pole omni bearing“, která upravuje levý a pravý výstup v závislosti na směru obrazovky pro větší ponoření. Celý shebang je zabalený do CNC obráběného hliníkového šasi v zelené barvě, s něčím, co se nazývá Star Orbit gravírování, které se vlní od velkého kruhového modulu kamery umístěného nahoře uprostřed kolem zadní strany. Fotoaparát je vybaven 13megapixelovým snímačem pro 4K video při 30 snímcích za sekundu a také elektronickou stabilizací obrazu a podporou přiblížení videa. 8MP/1080p selfiecam je umístěna v horním rámečku předního displeje.

OnePlus Pad se dá předobjednat v dubnu a bude dodáván se vstupem pro pero Stylo a magnetickou klávesnicí. Cena zatím nebyla oznámena. Zatím se zdá, že specifikace vlajkového telefonu OnePlus 11 5G jsou v podstatě stejné jako u nedávného vydání v Číně, i když běží na OxygenOS 13 a je dodáván s 8/128 nebo 16/256 GB RAM/úložiště. Cena začíná na 699 USD.

Produktové stránky: OnePlus PadOnePlus 11 5G