Nadupaný 500-koňový Land Rover Defender s motorem od Corvete

Nadupaný 500-koňový Land Rover Defender s motorem od Corvete 1

Ještě před tím než bude v roce 2016 představen nový Land Rover Defender, představila firma Urban Truck výběr úprav dostupných pro nejznámější offroad vozidlo z britských ostrovů. Na začátek se rozhodli vyměnit sériový za 6,2 litrový V8 motor od společnosti GM, který bude dostupný v několika výkonových verzích. Ten nejsilnější bude mít 500 koňských sil a slabší o něco méně, 430.

O využití potenciálu motoru se postará 6 stupňová automatická převodovka, která bude distribuovat výkon na všechna 4 kola. Při tak masivním nárůstu výkonu však musejí být upraveny i jiné části auta, jako sportovní tlumiče a části podvozku od společnosti Bilstein.

O zvukovou kulisu se postará zcela nový výfukový systém z nerezové oceli, zatímco zastavení tohoto kolosu budou mít na starosti větší brzdové třmeny a špičkové pneumatiky od společnosti Yokohama.

Jelikož originální Defender nepatří mezi vozy s luxusním interiérem, ani ten neušel pozornosti. Vše, co se dalo, obalily do kůže Nappa.

Reálný zájem o tyto vylepšení se nedá předpovědět, zejména pro historii a účel, pro který je Defender stvořen, každopádně mu však i tento lifting přidal na atraktivnosti.