Úžasné akvária, do kterých se zamilujete

Úžasné akvária, do kterých se zamilujete 1

Setkali jste se již s pojmem „aquascaping“? Pokud doma máte akvarijní rybičky, možná ano. Jde o úpravu akvárií co nejkrásnějším způsobem a v podstatě jde o zahrádkářství v malém. Výsledkem této snahy bývají často hotová umělecká díla.

Na aquascaping dokonce nepotřebujete ani rybičky. Mnozí lidé, kteří se mu věnují, si vystačí jen s rostlinami či dokonce pouze s kameny a skalami. Přesto nejde o jednoduchou činnost. I když totiž v akváriu nemáte rybky, které by mohly požírat rostliny a znečišťovat ho, stále musíte přihlížet na množství jiných faktorů.

 
aquárium2

V první řadě si musíte pořídit kvalitní filtraci. Pak třeba dohlížet na správnou hladinu oxidu uhličitého ve vodě, abyste zajistili co nejefektivnější fotosyntézu. Zapomínat ale nesmíte ani na kvalitní substrát a hnojivo, osvětlení či odstraňování řas.

Pokud se vám podaří tyto faktory úspěšně ovlivnit, jste na nejlepší cestě k vytvoření takových uměleckých děl, jaké najdete v našem článku. Mnohé z nich jsou tak pěkné, že i když doma akvárium nemáte, zatoužíte si jedno koupit.