Nanoflowcell Quant F: elektromobil s dojezdem až 800 km a enormím výkonem!

Nanoflowcell Quant F: elektromobil s dojezdem až 800 km a enormím výkonem! 1

Tento elektromobil je unikát. Má enormní výkon a přitom je maximálně ohleduplný k životnímu prostředí. Čtyřmístná, sportovní limuzína s technologií pohonné jednotky nanoFlowcell® byla vyvinuta v roce 2014 v Lichtenštejnsku a představuje první TÜV certifikovaný pohon na světě.

Elektromobil disponuje jedinečnou, dvou stupňovou automatickou převodovkou. I díky ní produkuje tento sportovní elektromobil impozantní výkon s nejvyšší max. rychlostí přes 300 km/h. To vše při nulových emisích.

Nový QUANT F představuje re-design předchozího modelu QUANT E. Kromě nového lakování, několika změnách oproti svému předchůdci v sobě ukrývá několik nových, technických komponentů nanoFlowcell®. Díky nim dokáže elektromobil doslova zázraky. Téměř neuvěřitelně zní údaj o krátkodobém výkonu 1090 koňských sil, nebo 801,69 kW, který je elektromobil schopen dosáhnout. To je masivní nárůst výkonu.

Ve společnosti Nanoflowcell však zdůrazňují, že zvyšování výkonu není jejich největší prioritou. Jde zde spíše o to, zjistit co je v této oblasti vůbec technicky možné dosáhnout. Z technických a ekologických důvodů bude, jmenovité napětí elektromobilu na úrovni 400 V. Takovéto napětí umožní kromě vynikajícího výkonu s nulovými emisemi efektivní a hospodárný provoz.

Pokročilá nanoFlowcell® technologie dodává permanentně až 50 ampérů do nově vyvinuté mezi paměti systému QUANT F. Tento systém je schopen sám o sobě dodat v krátké době více než 2000 ampérů a dosáhnout tak nejvyšší možný výkon. Žádný elektromobil v současnosti nedisponuje systémem schopným dodat proud vyšší než 2000 ampérů. Toto dělá z elektromobilu QUANT F unikát. Tento systém představuje obrovské know-how pro budoucnost elektromobilů.

Nově navržená, elegantní karoserie je vyrobena z karbonu a je ve tvaru monokoku. A-sloupek je nyní ještě užší a vnitřní prostor elektromobilu ještě prostornější. Dobře postaráno je i o velmi vysokou úroveň bezpečnosti pro čtyři cestující.

Impozantní je i dojezd na úrovni 800 km. Celková kapacita je díky dvěma 250 l nádržím až 500l elektrolytu. Další novinkou je stálý pohon všech kol, pomocí čtyř elektromotorů, které se automaticky přepínají na pohon zadních kol při vysokých rychlostech nebo prudké akceleraci.

Od rychlosti 80 kilometrů za hodinu se ze zadní části elektromobilu automaticky vysouvá pomocné křídlo, které vytváří dalších přítlak na zadní kola. Tým by měla být dosažena sportovnější jízda, zejména při vysokých rychlostech. QUANT F bude mít svou premiéru na Geneva Motor Show 3. března 2015.