Nápady na podlahové dlaždice do malé kuchyně

Nápady na podlahové dlaždice do malé kuchyně 1

10 zajímavých způsobů, jak proměnit Vaše podlahy.

Malé podlahové dlaždice v kuchyni jsou nesmírně univerzální a oblíbenou volbou. Kromě praktického prvku může bohou působivým doplňkem prostoru tím, že vnesou zábavnost a charakter, a chytře zvolená dlažba může pomoci zvětšit prostor, což je skvělý nápad pro malé kuchyně.

„Dlaždice velmi praktické, snadno se čistí a udržují a mimořádně dobře fungují s podlahovým vytápěním,“ říká Oana Sandu, hlavní designérka interiérového studia Blakes London.

„Velkoformátové dlaždice celkově nabízejí modernější ´zdrženlivý´ vzhled, ale jejich pokládka může být složitější, takže obkladač si může účtovat o něco více. Pamatujte také na to, kde budou zlomy v dlaždicích, protože to bude více ovlivňovat větší dlaždice.“

Pokud se rozhodnete použít dlaždice na Vaši kuchyňskou podlahu, je důležité si uvědomit, že mohou být pod nohama docela tvrdé a nemusí být tak „milosrdné“ jako dřevěná podlaha.

„Nad tím byste se měli zamyslet, pokud trávíte hodiny státním v kuchyni nebo máte malé děti,“ říká Oana Sandu. „Dlaždice mají také tendenci působit chladněji a netlumí hluk tak dobře jako jiné podlahové materiály. Stojí za to o tom přemýšlet, když zvažujete další prvky Vašeho kuchyňského designu, protože tyto efekty lze snadno překonat volbou, kterou učiníte na jiné mase v místnosti.“

Zde uvádíme 10 způsobů, které Vás mohou inspirovat pro design Vaší malé kuchyně

Nápady na podlahové dlaždice do malé kuchyně 2

Zvolte uspořádání cik-cak a vytvořte otevřený plán prostoru

Zónování prostoru je důležité zvláště v malých kuchyních, kde jasně definovat různé oblasti je někdy vizuálně obtížnější. Zde se mohou uplatnit chytré nápady na kuchyňské obklady.

„Například v otevřeném obytném prostoru, kde kuchyně sdílí souvislou podlahu s obývacím nebo jídelním prostorem, je zajímavým řešením použití dřevěné podlahy nebo dokonce dřevěných dlaždic (parket) s porcelánovým efektem v obytné části a poté přechod na výraznější dlaždice v kuchyňském prostoru,“ říká Oana Sandu, hlavní designérka interiérového studia Blakes London. V tomto projektu Blakes London je k zvýraznění kuchyňského prostoru použita cik-cak formace dlaždic, která hraničí s dřevěnou podlahou v obývacím prostoru.

„Možnosti jsou opravdu nekonečné, proto je přidání dlaždic do Vaší kuchyně vždy zaručeným způsobem, jak zvýšit osobitost Vašeho domova,“ říká Oana. „Jakmile si vyberete dlaždice, nezapomeňte věnovat důkladnou pozornost výběru barvy spárovací hmoty, protože ta může během okamžiku změnit vzhled a dojem.“

 

Zvolte dlažbu velkého formátu, abyste minimalizovali spáry

Mnoho spárovaných linií může přitáhnout pozornost k podlaze malé kuchyně, ale také může podlahu prostoru vizuálně omezovat. Odpovědí jsou velkoformátové dlaždice.

„Díky použití nejmodernější technologie se velkoformátový porcelán stává trendem a oblíbenou velikostí dlaždic. Porcelánové dlaždice s kamenným efektem bývá nejčastěji ve velikostech 900×600 mm nebo 800×800 mm, ale v poslední době jsou dostupné také ve velikosti 1200 × 600 mm, které jsou skutečně dokonalým doplňkem pro úžasnou podlahovou plochu v kuchyni,“ říká Isabel Fernandez, ředitelka Quorn Stone.

Velkoformátové dlaždice pomáhají minimalizovat spáry a maximalizovat zaměření pohledu na každou dlaždici.

„Dalším aspektem je, zda pokládáte dlaždice na šířku nebo podélně od místa, kde stojíte (ode dveří či místa pohledu). V úzkých prostorech šířka způsobí, že bude prostor vypadat širší. U kratších prostorů způsobí, že bude kuchyně vypadat delší. Vaše oči budou přirozeně vždy sledovat linii dlaždic.“

 

Pro jedinečný vzhled zvažte natření dlaždic barvou

V kuchyni s omezeným prostorem je důležité nechat „zpívat“ každý prvek včetně podlahy. Jednou z možností je aktualizovat barevné schéma kuchyně a dlaždice natřít barvou, abyste získali individuální design, nebo můžete použít barvu k obnovení stávajících dlaždic pro rychlou a cenově dostupnou rekonstrukci.

„Dlaždice můžete natřít za zlomek ceny, za niž byste v obchodě koupili nové. Jediné dovednosti, které potřebujete, jsou trpělivost, představivost a plánování,“ říká expertka na barvy a natírání Annie Sloan. „V této kuchyni byly dlaždice pokryty maskovací páskou a zůstal odkrytý pouze pruh, který jsme natřeli černou barvou. Když barva zaschla, položili jsme dlaždice na podlahu v různých směrech pro vytvoření jednoduchého grafického vzhledu.“

Je důležité vzít v úvahu čas a trpělivost, kterou bude natírání vyžadovat, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Vždy je lepší malovat v místech, kterým se můžete úplně vyhnout, dokud vše neuschne, tj. asi 48 hodin. Obložené povrchy je třeba mezi nátěry a před konečným nalakováním nechat dostatečně dlouho zaschnout.

„Pokud nemůžete udělat celou podlahu naráz, udělejte najednou polovinu. Trpělivost a natírání jdou ruku v ruce: čím více péče natírání věnujete, tím menší je pravděpodobnost, že uděláte chybu.“

 

Vyberte si dlaždice „penny“a vytvořte jemný vzor

Drobné dlaždice známé jako „penny“ se stávají stále oblíbenější podlahovou krytinou a obrovským trendem v interiérovém designu, protože se hodí do moderních i tradičních interiérových schémat, včetně úzkých dlouhých kuchyní. Magnus Nilsson, hlavní designér Blakes London souhlasí:

„Dlaždice penny jsou báječně všestranné a jako takové mohou být použity téměř v jakémkoli schématu. Jejich schopnost použití množstvím různých způsobů z nich dělá oblíbenou volbu pro mnoho domácností.

Obyčejné dlaždice s odpovídající barvou spárovací hmoty nabízejí čistý jednoduchý vzhled a dojem, přičemž do schématu vnášejí texturu a zajímavost.

„Změňte barvu spárovací hmoty na něco kontrastnějšího a okamžitě vytvoříte jiný vzhled a dojem,“ říká Magnus Nilsson. „Dlaždice penny jsou ideální do prostor, kde budete chtít na podlahu dát text. Slovo ´VÍTEJTE´ve vchodu nebo hravý barevný stříkanec na podlaze koupelny může mít obrovský dopad.“

 

Vyberte si vzorované dlaždice, které ladí se barvou stěn   

Vzorované dlaždice mohou vnést do malé kuchyně špetku barvy, ale nemusí být v izolaci. Chcete-li vybrat správné dlaždice, použijte barvu stěny jako výchozí bod, tak jako v projektu od Forbes Rix Design. Dynamické podlahové dlaždice Alvito od Fired Earth vycházejí ze zeleného odstínu Calke Green od Farrow & Ball, který je na stěnách, a ze základních jednotek Off Black („špinavá bílé“). Dlaždice pomáhají celý vzhled stáhnout k sobě, jsou příjemnější na pohled a odvádějí pozornost od velikosti kuchyně.

„Doporučujeme maximálně tři barvy, aby to nebylo příliš zaneprázdněné,“ říká Natalie Forbes, spoluzakladatelka Forbe Rix.

 

Vyberte si porcelánové dlaždice, které jsou trvanlivé a odolné vůči vzniku skvrn

Pro bezproblémovou podlahu v malé kuchyni jsou vhodné porcelánové dlaždice. Jsou extrémně odolné, snadno se čistí a mohou mít různé barvy a styl. Vzhledem k tomu, že jsou tak odolné, jsou zvláště vhodné do prostorů s vysokým provozem, jako jsou chodby a moderní kuchyně, které potřebují lehce rustikální nádech.

„Porcelán s kamenným efektem ušel v posledních letech dlouhou cestu a jeho možností vyráběné v Itálii a Španělsku jsou bezkonkurenční a mimořádně podobné kameni,“ říká Isabel Fernandez, ředitelka Quorn Stone. „Porcelánové dlaždice jsou neporézní, a proto poskytují ochranu před skvrnami, což může být vhodné v rodinách s malými dětmi.“

 

Dodejte trochu luxusu pomocí mramoru

Pro pocit luxusu není nic lepšího než mramor. Není sice levný, ale na malém prostoru se náklady snáze ospravedlní. V kuchyni od deVOL působí mramorová kuchyňská podlaha nejen opulentně, ale také dodává designu vintage atmosféru a pozvedává jednoduché dřevěné skříňky.

Inspiraci jsem našla v šachovnicové mramorové podlaze od Floors of Stone, což mi poskytlo perfektní základnu, připadalo mi to viktoriánské, velkolepé a trochu ´vybledlé´. Není to nejlevnější podlaha, ale podle mého názoru místo, kde stojí za to utratit své peníze,“ říká Helen Parker, kreativní ředitelka deVOL. „Drobné růžové skvrny v mramoru jsou krásně podobné narůžovělé barvě Setting Plaster od Farrow and Ball, což rozhodlo o barvě stěn.“

 

Použijte teraco pro trochu barvy a vzoru

Teracová podlaha (terrazzo) zaznamenala v posledních letech opětovný nárůst popularity, protože pomáhá vytvářet dekorativní povrchy, které jsou zajímavější než alternativní, prostší materiály. Terrazzo je velmi dobrou volbou na podlahu v malé kuchyni, protože dokáže přinést barvu a vzor, ​​aniž by zahltil prostor, zvláště pokud jste už teď nervózní z použití barvy.

„V této kuchyni v Londýně se nám velmi líbilo teplo růžových kuchyňských skříněk proti teracové podlaze na zakázku, ale chtěli jsme dodat trochu ´mužského´prvku a působivosti pomocí dřevěných nástěnných skříněk,“ vysvětluje Tiffany Duggan, zakladatelka a ředitelka Studio Duggan a TROVE.

 

Přidejte terakotu kvůli přirozenému teplu

Terakotové dlaždice sice bývají spojeny spíše s rustikálními kuchyněmi ve středomořských domácnostech, ale mohou být také fantastickým doplňkem do modernějších interiérů. Nejen, že dobře vypadají a mohou mít několik různých tvarů, ale jsou také velmi odolné. Nápadů, jak ozdobit terakotou, je mnoho.

„Terakotu doporučujeme do kuchyně zákazníkům, kteří hledají něco nadčasového a tradičního,“ Kathryn Collins, manažerka Floors Of Stone. „Nádherné sytě červené a červenohnědé tóny dodávají místnosti okamžité teplo a perfektně se hodí do jednoduché kuchyně ve světlých odstínech. Jsou praktické, rustikální, plné charakteru, takže žádná jiná podlahová krytina nevypadá tak autenticky jako teracové podlahy.“

 

Použijte černobílé dlaždice, abyste úzkou kuchyni vizuálně rozšířili

Správná dlažba může způsobit, že malá nebo úzká kuchyně bude vypadat mnohem větší, než je. Černobílé dlaždice v kuchyni navržené společností Pluck prodlužují a rozšiřují prostor, takže působí prostorněji než klasická úzká kuchyně.

„Podlaha v kuchyni může být jednou z největších viditelných ploch v místnosti, což znamená, že byste na ni měli pamatovat od začátku, říká Leila Touwen, spoluzakladatelka společnosti Pluck. „Barva, vzor, ​​přírodní materiály nebo kontrastní odstíny, které si vyberete, budou mít velký vliv na design a dojem z Vaší kuchyně, takže by to mělo být bráno stejně vážně jako rozhodnutí o barvě stěn, skříněk a nábytku.“

Nápady na podlahové dlaždice do malé kuchyně 3

JAKÁ JE NEJLEPŠÍ PODLAHA DO MALÉ KUCHYNĚ?

Nejlepší podlahovou krytinou do malé kuchyně jsou velkoformátová porcelánová dlaždice s efektem šedého kamene – minimální spáry v kombinaci s malými tónovými odchylkami mezi dlaždicemi poskytují elegantní moderní vzhled a učiní kuchyni větší.

„Pokud po nás zákazníci požadují spíše klasický/tradiční styl, často zjistíme, že dobře funguje použití světlého tromovaného vápence s šedým podtónem, nádech šedé spojuje podlahu s kuchyní a tromlovaný efekt připomíná starou podlahu položenou před mnoha lety,“ říká Isabel Fernandez, ředitelka Quorn Stone. „Volba světlejšího základního tónu zabrání tomu, aby prostoru dominovala šedá, která často působí moderněji.“

 

JAKÁ JE NEJODOLNĚJŠÍ PODLAHA DO KUCHYNĚ?

Porcelánové dlaždice jsou obecně považovány za nejodolnější podlahovou krytinu pro použití v kuchyni kvůli jejich pevnosti, trvanlivosti a všestrannosti.

„Stejně jako do kuchyně jsou porcelánové dlaždice skvělé na podlahy zejména ve vlhkých prostorách, jako jsou koupelny, zatímco keramické dlaždice jsou lepší na stěny nebo oblasti s nižší vlhkostí nebo chozením,“ říká Rob Whitaker, kreativní a produktový ředitel společnosti Claybrook. „Porcelánové dlaždice se mohou hůře řezat jako celek a vyžadují zkušeného obkladače se správným vybavením. Některé porcelánové dlaždice jsou vhodné i pro venkovní použití.“