Návrat ke klasice: Riva Rivamare je kompaktní 12-metrová retro jachta

Návrat ke klasice: Riva Rivamare je kompaktní 12-metrová retro jachta 1

Společnost Riva vždy zajímala zvláštní místo v srdcích milovníků lodí. Můžeme zmínit např. jachtu Riva Ariston (kterou si pořídila Bridget Bardot a Sean Connery). Mluví se o nich se stejnou úctou jako o klasickém automobilu Ferrari 275 GTB / 4 Berlinetta. Je to značka, která evokuje dobrý životní styl.

V posledním desetiletí přicházejí na trh nové inspirující plavidla v retro stylu. Patří mezi ně např. Iseo a Aquariva Super. Model, o kterém je řeč v tomto článku nese název Rivamare. Tento typ jachty zajímá místo mezi velkými jachtami a malými víkendovými plavidly. Rivamare má délku 12-metrů, úžasný retro profil a hladké linie, které se zužují směrem do zadní části. Nerezové mříže po stranách trupu, pochromované části a mahagonové dřevo představují návrat ke klasice.

Navzdory tomuto všemu je Rivamare naskrz moderním plavidlem. Na pohon slouží oddělené motory Volvo o výkonu 400 koňských sil. Jachta s nimi dosahuje max. rychlost 40 uzlů. Díky joysticku s jemným ovládáním se zpráva Rivamare jako svižný tygr. Její ovladatelnost je na velmi vysoké úrovni. Při pobřeží si lze namísto kormidla vystačit s joystickem.

Velitelský můstek je souborem dotykových obrazovek zapuštěných do kokpitu z uhlíkových vláken.

Kokpit nabízí místo s perfektním výhledem pro tři osoby: kapitána, prvního důstojníka a přítele. Hned za můstkem se nachází rozkládací mahagonový stůl, ve tvaru písmene C. Zadní část lodi poukazuje na technické inovace. Dva panely lze sklopit tak, aby vytvořily velkou platformu určenou k odpočinku, slunění nebo rychlý přístup k vodě.

Posedlost detaily lze vidět na přední části, která je komplet pochromovaná nebo dokonce na obkladech poklopů, které jsou vyrobeny z leštěného hliníku. Uvnitř se nachází velká kuchyň, koupelna se sprchovým koutem a otevřená přední oblast s velkým lůžkem. Rivamare je vzrušující novinkou a jednou z nejpozoruhodnějších jachet současné doby.