Navštivte exotická místa, aniž byste zvedli zadek

Navštivte exotická místa, aniž byste zvedli zadek 1

Náš svět je plný úžasných míst, od výtvorů přírody až po památky vyrobené člověkem. Téměř každý kout naší planety by si zasloužil pozornost a stojí za to ho navštívit, to se však bohužel asi nikomu nepodaří. Naštěstí je zde vynález jménem webkamera. Díky ní můžete navštívit nejen Antarktidu, ale i další místa, které najdete v tomto článku.

Mount Everest
Nejvyšší hora světa je každoročně přechodným bydlištěm stovek odvážných horolezců. Od roku 1953 se do výšky 8 848 metrů dostali přibližně čtyři tisíce lidí a jejich počet roste. To však vede nejen k ucpávání tras, jejichž prostřednictvím se lze na Everest dostat, ale i obrovskému množství odpadu, který tu horolezci zanechávají.

Mezinárodní vesmírná stanice
Jedním z největších úspěchů lidstva je zřejmě vysílání objektů na oběžnou dráhu Země a dále do vesmíru. Jednoznačně největším je ISS, která vystartovala na svou pouť 20. listopadu 1998. Na její palubu se sice dostalo jen pár vyvolených, díky webkameře si však tento pohled můžete vychutnat i vy.

 
IPL3d22e3_profimedia_0030430777

Korálové útesy
Někteří popularizátoři vědy je nazývají i „deštnými pralesy oceánů“, protože poskytují domov a obživu asi čtvrtině všech mořských živočichů a rostlin. Největší je Velký bariérový útes, která svoji současnou podobu nabývala 20 tisíc let. Pro ​​hledat Nema, nemusíte ani vstát ze židle.

Africké safari
Pokud preferujete teplejší podnebí a fascinuje vás myšlenka dostat se co nejdále k divokým zvířatům, určitě nevynechejte kamery, které snímají dění v africké stepi. Pro mnohé lidi se safari stalo tím nejlepším zážitkem v životě, pokud se vám kvůli němu ale nechce letět do Afriky, prohlédnout si ho můžete přímo z místa, na kterém nyní sedíte.

Ledové jezero Jökulsárlón
Nedaleko největšího evropského ledovce Vatnajökull, který se nachází na Islandu, je magické jezero s podobně krkolomným názvem. Jeho existence je ale tak trochu i smutnou připomínkou vlivu lidské činnosti na přírodu. Plocha jezera se totiž kvůli tání ledovců stále zvětšuje.

 

Polární záře
Nedávno bylo možné pozorovat polární iz našeho území. Pokud jste to nestihli a nechystáte se do zemí, odkud ji lze sledovat, nezoufejte. I tento úžasný jev neustále snímají kamery, jejichž živé vysílání najdete na internetu.

Niagarské vodopády
Tři vodopády, které leží na hranici USA a Kanady, zřejmě znáte. Kdysi šlo o destinaci kterou mimořádně často navštěvovali novomanželé během svatební cesty, a i ​​dnes dokáže ročně přitáhnout úctyhodných 12 milionů turistů. Každou sekundu přes ně proteče 3 160 tun vody a tento nádherný úkaz můžete zpoza monitoru sledovat i vy. Živé vysílání zde.

Antarktida
Na nejhůř dostupný kontinent světa se dá dostat jen těžko a navíc to stojí nemalou sumu. Během zimy zde žije jen asi 1 100 lidí, v létě se jejich počet čtyřnásobně zvýší. Kruté podmínky však nemusíte snášet na vlastní kůži, protože kamery vám umožní sledovat dění na Antarktidě živě.