Navštivte Museum aplikovaného umění ve Vídni

Navštivte Museum aplikovaného umění ve Vídni 1

Museum aplikovaného umění (MAK) ve Vídni představuje jedno z nejvýznamnějších kulturních středisek nejen v Rakousku, ale i v celé Evropě. Toto muzeum, nacházející se v srdci Vídně, je domovem pro rozsáhlou sbírku aplikovaného umění, designu, architektury a současného umění. Jeho historie sahá až do poloviny 19. století, kdy bylo založeno s cílem poskytnout inspiraci a vzory pro umělce a řemeslníky té doby. Od té doby se MAK vyvinulo v instituci, která je známá nejen svými stálými expozicemi, ale i četnými dočasnými výstavami, které reflektují nejnovější trendy a vývoj v oblasti designu a umění.

TIP :  Jak cestovat po Vídni výhodně a ušetřit na vstupech do muzeí a různých atrakcí? Kupte si Vienna City card  a cestování po hlavním městě Rakouska bude pohodlnější! Karta Vienna Pass vám zase ušetří a umožní přednostní vstup až do 90 památek a atrakcí.

Interiér muzea je stejně působivý jako jeho sbírky. Návštěvníci se mohou těšit na procházku skrze různorodé výstavní prostory, které jsou pečlivě navrženy tak, aby co nejlépe prezentovaly umělecká díla. MAK také nabízí rozsáhlý vzdělávací program, včetně přednášek, workshopů a průvodců, kteří pomáhají návštěvníkům lépe pochopit kontext a význam jednotlivých exponátů.

Rezervujte si výhodnou vstupenku –  bez čekání ve frontě, kterou můžete kdykoliv bezplatně zrušit.

 

Otevírací doba

MAK Rakouské muzeum užitého umění
Čtvrtek 10:00 – 18:00
Pátek 10:00 – 18:00
Sobota 10:00 – 18:00
Neděle 10:00 – 18:00
Pondělí Zavřeno
Úterý 10:00 – 21:00
Středa 10:00 – 18:00

V neposlední řadě je MAK ve Vídni známé svou otevřeností vůči novým myšlenkám a experimentům v oblasti umění a designu. Muzeum spolupracuje s mnoha žijícími umělci a designéry a často se stává platformou pro prezentaci jejich nových děl. Tímto způsobem MAK nejenže podporuje současné umělce, ale zároveň nabízí návštěvníkům možnost setkat se s nejaktuálnějšími trendy v umění a designu.

V souhrnu lze říci, že MAK ve Vídni je místem, kde se setkává historie s současností a kde je každý návštěvník vyzván, aby prozkoumal bohatství a rozmanitost aplikovaného umění. Je to místo, které inspiruje, vzdělává a přináší nové pohledy na umění a design, což činí z návštěvy MAK obohacující zážitek pro každého, kdo má zájem o kulturu a umění.

Vylepši si zážitek

Prozkoumej další možnosti vstupenek včetně prohlídek a městských karet.

Zjistit více